Egyszerűen és könnyen összerakható, mégis egyedi asztalkát szeretnél? Próbáld ki ezt az IKEA-trükköt!
A legkisebb lakásban is szükséges valamilyen pakolófelület, ha más nem, hát egy kicsike asztal. Csakhogy a stílusos kisbútorok ára néha elég húzós. Az is megeshet, hogy sehogy sem sikerül épp az adott miliőbe passzoló darabot találni. Ha pedig ez a helyzet, nincs más hátra, valamit tenni kell; szerencsére egy kis kreativitással fantasztikus lakberendezési tárgyakat lehet alkotni. Egy asztalkát például egészen könnyedén össze lehet állítani! Mutatjuk is hozzá a zseniális IKEA-trükköt!
Mire lesz szükséged?
- IKEA BRUNSTA függőlámpaernyő (6 990Ft)
- IKEA GLATTIS tálca (5 490Ft)
- kartonlap
- erős ragasztó
- mérőszalag
- olló
Ennél a DIY projektnél jön igazán kapóra a kreativitás, hiszen olyan kiegészítőket használunk hozzá, amelyeknek teljesen más a funkciójuk. Ismerős lehet a fekete, szögletes áttört idom, mely az asztal lábaként szolgál: az eredetileg egy lámpa burája. Az asztal lapja viszont egy egyszerű tálca, melynek mélyarany színe igazán különleges.
IKEA-trükk: így készül a minimalista kisasztal
Amint beszerezted a két lakáskiegészítőt, kezdődhet is a DIY-folyamat. Vágj egy kerek formát vastag kartonból; picit szélesebb legyen, mint a lámpaernyő tetején levő kör (a rész, ahol a villanykörtét beledugnád). A korong alját ragaszd a lámpabúra tetejére, másik oldalát is ragasztózd be, erre pedig mehet a tálca. Figyelj, hogy középre kerüljön! Száradás után kész is az asztal!
Lássuk, hogy néz ki az IKEA-trükk a gyakorlatban! Indítsd el a videót!
View this post on Instagram
Extra tippek
- A kiegészítőket akár le is festheted, ha más szín jobban illene az otthonodhoz! A fekete és fehér mindig jó döntés, de akár egy menta színű asztal is izgalmas lehet.
- A spray festést lehetőleg ne zárt térben csináld. Ha máshol nincs lehetőséged rá, alaposan szellőztess közben.
- A BRUNSTA lámpaernyő 2 méretben érhető el, a 30 cm-es verzió alkalmasabb az asztal készítéséhez.
Meríts inspirációt a ’70-es évek drótbútoraiból
A drót- és acélrácsos bútorok absztrakt geometriájukkal az 1960-as évek végén és a ’70-es években nagyon népszerűek voltak. Szerkezetük légies és művészi hatást kelt. Nyugodtan engedjük el a fantáziánkat egy-egy magunk által létrehozott lakberendezési tárgy készítése során. Komoly művészek és alkotók is ezen logika mentén készítettek korábban mára igencsak értékessé vált bútort.
A dán dizájnisten, Verner Panton a ’60-as években kezdett drótból készült bútorokat kreálni. Ekkor tervezte az ikonikus Wire kollekciót is a Knoll számára, melyet 1966-ban mutattak be. A tervező a modernizmust a XVI. Lajos–stílusban megjelenő dekoratív, kecses dizájnnal vegyíti a a hétköznapi tárgyakban. Kis szerencsével még ma is hozzáférhető egy-egy ilyen gyűjtői bútordarab, persze megkérik az árát. Ez az ebédlőasztal például 5 352 dollárba, majdnem 2 millió forintba kerül.
View this post on Instagram
A szintén a Knoll által gyártott Warren Platner organikus acéltartós asztalok sorozata (1966 körül) a klasszikus eleganciát mutatja be. A a szoborszerű bútorkollekció az évek során a modern korszak egyik design-ikonjává érett.
View this post on Instagram
Isamu Noguchi z eredetileg hintaszéknek tervezett játékos formaterve felkeltette Hans Knoll figyelmét, aki úgy gondolta, hogy tökéletes kiegészítője lehet a Bertoia drótkollekciójának. Hans Knoll javaslatára Noguchi 1954-ben kisasztallá, 1957-ben pedig teljes méretű étkezőasztallá alakította a zsámolyt. A jellegzetes talapzaton krómozott acélhuzalok vannak elhelyezve egy öntöttvas, fekete porcelán bevonatú talpba. Ennek a darabnak az ára jelen pillanatban 2 010 dollár azaz 700.000 Ft.
View this post on Instagram
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon és az Instagramon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várunk minden nap!