Hamarosan kisbaba érkezik a családba és még nem sikerült berendezni a szobáját? A legfontosabb információkat összegyűjtöttük, hogy könnyebb legyen!
A pici baba gyakran a szülők hálószobájában kap helyet, hogy mindig szem előtt legyen, és ha éjjel felriad, kényelmesen ölben altathassák. A kis ruhák, szükséges holmik számára általában elég két fiókot felszabadítani. Néhány hónapig működik a dolog, de ahogy telik az idő, egyre gyűlnek majd a tárgyak, így gyorsan sort kell keríteni valamiféle átrendezésre.
Szerezzük be a baba ágyát
Elsőként a legfontosabb bútordarabot szerezzük be, a rácsos ágyat. Alaposan fontoljuk meg, melyiket választjuk, hogy minden szempontból megfelelő legyen. Nagy általánosságban elmondható, hogy érdemes nagyobbat (legalább 60 × 120 cm) venni. Léteznek olyan típusok, amelyeknél a fekvőfelület magassága állítható, az oldalrácsok pedig egy szakaszon leszerelhetők, másoknál pedig csúsztatva növelhetjük az ágy hosszát, tehát pár év múlva csak egy nagyobb matracot kell bele venni.
View this post on Instagram
A pelenkázó legyen fiókos
A fiókos pelenkázó szintén nélkülözhetetlen. Amennyiben a teteje mélyebb, szemből pelenkázhatjuk rajta a gyereket. A fedlapot később leszerelhetjük, és a megmaradó szekrényt komódként tovább használhatjuk. Sokan úgy pelenkáznak, hogy a baba oldalt fekszik, mivel így – a lábát egy kézzel felemelve – könnyebb alá tolni a pelenkát. Oldalt pelenkázásra már egy 45-50 cm mély komód is megfelelő, azaz tetszés szerint válogathatunk a vintage darabok között és az áruházak óriási kínálatából. A méretre viszont ügyeljünk, fontos, hogy a felület az átlagos 50 × 80 cm-es pelenkázószivacsnál nagyobb legyen, mert csak így férnek el rajta a szükséges krémek és más kellékek. Természetesen polcokat is tehetünk a falra, hogy minden a kezünk ügyében legyen.
View this post on Instagram
A gyerekruhák számára elég egy 40 cm mély, polcos és fiókos szekrény, akasztórudat könnyen rakhatunk bele utólag. Amennyiben nagy alapterületű a szoba, okosabb eleve 60 cm mély szekrényt venni. Később csak a belsején kell alakítgatni, a cseperedő gyerek szükségleteihez igazodva.
Ne legyenek szanaszét szórva a játékok
A játékokat tanácsos a polcokon sorakozó átlátszó kosarakban, dobozokban gyűjteni, hogy egy pillantással átlássuk, mi van bennük. Amíg kicsi a gyerek, addig a nappaliban is elhelyezhetünk tárolókosarakat, játszószőnyeget, babaházat. Jelöljük ki játékra a szoba egyik sarkát, hogy ne borítsanak el mindent az apróságok.
Ha a helyiség mérete megengedi, szerezzünk be egy kényelmes fotelt a szoptatáshoz, esetleg egy kanapét, hogy szükség esetén ott aludhassunk a babával. Ezeknek a bútordaraboknak később is hasznát vesszük, amikor egy-egy kis barát átjön játszani vagy itt alszik.
Kerüljük a baleseteket
A gyerekszobában a biztonság a legfontosabb, tehát fordítsunk kiemelt figyelmet az óvintézkedésekre. A konnektorokba tegyünk dugót, a bútorok sarkaira ütéstompítót, a zsinórokat, vezetékeket pedig rejtsük a bútorok mögé. A szobanövényeket magasan lévő polcokra tegyünk, a függöny ne érjen a földig. A magasabb tárolókat rögzítsük a falhoz, száműzzük az apró, lenyelhető tárgyakat, és használjunk légzésfigyelőt. A nem szöszölő, jól tisztítható szőnyeg is hozzájárul a balesetek, egészségügyi problémák megelőzéséhez.
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon és az Instagramon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várunk minden nap!