Megoldás a kihasználatlan terekre a Fine Living csatorna új műsorában
Anitra Mecadon belsőépítészt egy ismerőse, aki gyakran vigyázott a lány kutyáira hat éve benevezte egy műsorba, amelyben a neveletlen ebeket gazdáinak megmutatják, hogyan tartsák kordában házi kedvencüket. A producerek a castingon azonban úgy látták, Anitra kutyáival semmi gond, ő pedig remekül mutat a képernyőn és érdekesen beszél a szakmájáról. Ez 2009-ben történt, azóta Mecadon – aki egyébként egy atlantai design studio vezetője is, tíz éve tervez éttermeknek, üzleteknek és magánházaknak belsőtereket – lakberendezős műsorai számos tévécsatornán nagy sikerrel futnak. Február 8-tól nálunk is látható lesz a Királyi kéglik sorozata a Fine Living csatornán. Ebben elsősorban olyan tereket alakít át, amelyek addig kihasználatlanul álltak vagy logikátlanul voltak berendezve. Ezekből a helyiségekből tervez és épít pihenéshez, szórakozáshoz alkalmas vagy az adott család hobbijához illeszkedő kül- és beltereket. Kreatív ötletei révén így lesz egy unalmas alagsorból biliárdszoba és házimozi, vagy épp a kalandra vágyó gyerekeknek beltéri faházikó vagy űrállomás. Miközben számos berendezést maga készít el, a nézőket is ellátja ötletekkel, hogy ők is ki tudják alakítani családjuk kedvenc pihenőhelyét.
A műsorban szereplő témák alapján három problémás helyzetre keressük ebben a cikkben a megoldást. Ezúttal a házakkal foglalkozunk, következő cikkünkben a lakások kerülnek a fókuszba.
1. Az emeleti folyosó
A fenti szobákat összekötő folyosó általában csak amolyan holt tér – gondolatinkba mélyedve átsietünk rajta. Pedig ezt a teret is érdemes kihasználni.
– Keskenyebb, akár kárpitozott padokkal kellemessé és praktikussá tehetjük a folyosót. Letelepedhetünk itt telefonálás közben, és ha egy kisasztalt is elhelyezünk, jövet-menet akár a napi teendőket is feljegyezhetjük.
– Érdemes felnyitható padot választani, így ezek tárolóként is használhatók. – A padok közé szerelhetünk kisebb polcokat is, kedves apróságainknak, fotóinknak ez remek bemutató hely.
– Dekoráljunk díszpárnákkal, a magunk vagy gyerekeink által készített festményekkel, vagy kinyomtatott plakátokkal.
– Az új teret pihenősarokként is használhatjuk, ahol a családtagoknak leheveredhetnek vagy épp gondolatukba mélyedhetnek.
A képen láthatóhoz hasonló dekoráció megvalósítása 60-120 000 forint, a berendezés 150-400 000 forint (a beszerzési helytől függően).
2. A ház előtere
Az ajtón belépve sokszor egy amolyan „lerakatnak” használt előtérbe érünk. A kis terek adottságai korlátozottak, nehéz őket rendben tartani, de egy kis odafigyeléssel nem lehetetlen esztétikussá és praktikussá tenni!
– A lényeg, hogy ne a cipők, kabátok rendezetlen látványa fogadja a belépőt, és már itt érezhető legyen a lakás egészének hangulata.
– Mindenki szeret még egy utolsó pillantást vetni magára, mielőtt elmegy otthonról, ezért a tükör szinte alapdarab ebben a helyiségben. Használhatjuk egy kecses konzolasztallal, amibe bepakolhatjuk az olyan kisebb tárgyakat, amik a házból ki- vagy belépve fontosak lehetnek.
– Az előszoba virágokkal is egyszerűen díszíthető. Ha van elég természetes fény, válasszunk cserepes növényeket, ennek hiányában egy szál vágott virág is meghitté teszi a környezetet. A növényekkel átmenetet képezünk a kint és bent, a szabad és teljesen zárt tér közt.
– Ha van hely, elhelyezhetünk itt egy kisebb ülőbútort, például egy régi megunt fotelt új kárpittal. Mindig akad vendég, aki távozáskor még feltétlen szeretne elmesélni valamit.
A képen láthatóhoz hasonló dekoráció megvalósítása a beszerzési helytől függően 100-000 -200 000 forint, a berendezés 200-400 000 forint.
3. A kert hangulata
Gyakran csak egy kis kert társul a házhoz, de még ezt is nehéz rendben tartani. Pedig kis odafigyeléssel, tervezéssel igazi hangulatos, pihentető oázist alakíthatunk ki itt.
– Figyeljünk a burkolat kiválasztására. Az esztétikumon túl ügyeljenek arra, hogy könnyen takarítható, fagyálló legyen, ne csússzon. Ez utóbbi problémán segíthetünk úgy is, hogy szőnyeget használunk kint is, amitől – főleg ha hidegburkolatunk van – otthonosabb is lesz a tér.
– Ülőgarnitúrának és egyéb berendezéshez olyat válasszunk, ami vízhatlan és könnyen takarítható.
– Ha kicsi a kertkapcsolat, egy fotel vagy kisebb asztal és székek is elegendőek, ha nagyobb, akár egy kényelmes, kinti nappali is berendezhető, akár egy reggeliző bárasztallal együtt. Dekorációnak válasszunk könnyen cserélhető darabokat: színes párnák, kaspók és lampionszerű lámpák vidám, nyári hangulatot teremtenek.
A képen láthatóhoz hasonló dekoráció megvalósítása a beszerzési helytől függően 70-150 000 forint, a berendezés 300- 600 000 forint.
Anitra Mecadon lakberendezési tippje és átalakított otthonai szerdánként 21:00-tól láthatók a Fine Living tévécsatornán dupla részekkel, ismétlés vasárnaponként 16:15-tól.