Erőteljes motívum, hiszen a kéz régi jelkép, a munka, a játék, az önkifejezés, a kapcsolatteremtés, illetve a segítségnyújtás eszköze. Nézzük, hogyan jelenik meg a lakberendezésben.
Jellegzetes gesztusok
Figyelemfelkeltő dísze lehet otthonunknak ez a lógatott foglalatos bronzlámpa. Kecses formája, régies megjelenése miatt klasszikus enteriőrben is megtalálja a helyét.
Ez a porcelán ékszertartó hennadíszítést idézi.
Védő amulett új megközelítésben
Hamza, Fatima és Miriam keze: számos keleti kultúrában fontos szerepet kap valamilyen formában a kézszimbólum, amulettként megóvja a a viselőjét, és szerencsét hoz.
Stílusos kiegészítők
A romantikusok otthonába jól illik a két kéz által tartott tükör, rockereknek testhezálló a metálvillát mutató fülhallgatótartó, a könyvmoly pop-art-kedvelőknek a tenyeres könyvtámasz, a keleti irányzatok híveinek pedig az összeillesztett kezeket formázó tálka.
Játékos kézjegyek
Egy tenyér formájú vágódeszkát akár szervírozásra is bevethetünk, jól mutat a terített asztalon, és szinte „a tenyerünkből etetjük” a vendégeinket.
A shakát (hawaii üdvözlés) formázó kezekről ellenben nem feltétlenül jut eszünkbe, hogy megsózzuk vagy megborsozzuk vele az ételt. A fémkínálót felfoghatjuk a fogyókúrázók humoros segélykiáltásaként is.
Kis figyelmesség
Az ajándék virágnak mindenki örül – a kedves szokás inspirálta ezeket a tárgyakat, a szoborszerű tölcséres vázákat a Jonathan Adlertől, a nyomott mintás díszpárnát a Vitrától, valamint a próbababa kezére hasonlító vázát a DOIY-tól.