Nem is gondolnánk, milyen elképesztő változásokat érhetünk el színes mennyezettel!
A színek képesek arra, hogy nagyobbnak vagy kisebbnek láttassák a teret, mint amilyen valójában. Mielőtt azonban bármilyen szín mellett leteszi voksát, gondolja végig, mi a cél? Mi a kifestendő helyiség funkciója? Hálószoba, netán tágas nappali, ahol gyakran megfordulnak majd a vendégek? Nem mindegy az sem, kinek készül a szoba, hiszen korosztályonként változhat a színek intenzitása.
Világos
Ha az a cél, hogy nagyobbnak mutassuk a teret, mint amilyen valójában, érdemes világosabb tónusúra festeni a plafont a többi falnál. Erre jó példa a világoskék, amely ragyogóvá varázsolhatja az adott helyiséget. Azért is jó megoldás a halvány árnyalatú mennyezet, mert egyensúlyt teremt az olyan szobában, ahol nemcsak a falak színe, de egy-egy bútordarab is sötétebb árnyalatú.
Fent és lent
Ha már kiválasztotta a mennyezet új színét, kapcsolja össze ezt az árnyalatot a szobával: jelenjen meg kisebb kiegészítőkön, esetleg egy-egy bútordarabot is átfesthet ilyen tónusúra. Így egységessé teszi a szobát.
Sötét színek
Logikusnak tűnhet, hogy ha a világos plafon nagyítja, akkor a sötét összenyomja a teret. Ez nem feltétlenül van így: ha a helyiség világos, sok természetes fényt kap, és világosak a falak is, akkor a sötét árnyalatú plafon tágítja, szélesebbnek mutatja a szobát. Nagy belmagasságú lakásban érdemes alkalmazni ezt a módszert, mert alacsony helyiségben nyomasztó egy grafit szürke mennyezet.
A gyerekszoba
Itt aztán nem kell figyelembe venni, hogy milyen optikai csalást követünk el a színválasztással. A cél az, hogy vidám, izgalmas hangulatot teremtsünk, ahol jól érzi magát a kis lurkó. Fesse a plafont gyermeke kedvenc színére, ami aztán visszaköszönhet a kiegészítőkben!