Tele vagy mesteri fényképekkel, grafikákkal és festményekkel, de nem tudod, hogyan díszítsd ki velük a szobát? Valóban nem mindegy, hogy milyen elrendezést választunk, ezért mutatunk több izgalmas lehetőséget, hogy igazán mesteri kurátora lehess az otthoni kiállításának.
1. Rácsminta
Ebben az összeállításban párhuzamos, precíz sorokba és oszlopokba kell rendezni a képeket. Tökéletes választás, ha azonos méretű és hasonló stílusú alkotásokról van szó, például sorozatok esetében. Erős hatással bír, de csak nagyon pontos kivitelezés esetén. A keretek között lehet kisebb és nagyobb is a távolság, a lényeg, hogy egységes maradjon. Méretét tekintve elég rugalmas ez az elrendezés, csak arra kell figyelni, hogy ne legyenek csonka sorok vagy oszlopok.
2. Polcokon
Fel sem kell lógatni a képeket, elég, ha kitámasztjuk őket egy polcon. Akkor igazán hasznos ez a megoldás, ha gyakran szeretnénk cserélgetni a képeket, vagy nem különösebben szeretünk fúróval és kalapáccsal dolgozni. Itt nem csak lehetséges, de kifejezetten látványos különböző méretű elemeket egymás mellé tenni. Nem használhatjuk fel a fal teljes felületét, de a polcok száma és hosszúsága így is elegendő játékteret biztosíthat számunkra.
3. Falnak támasztva
A polcokhoz hasonlóan ez is egy kifejezetten dinamikus és rugalmas megoldás, bár valamivel mesterkéltebb, kevésbé spontán hatású. Itt sem lesz szükség fúrásra és kalapálásra. Nagyobb műalkotásoknál működik igazán jól, így nagyobb falfelületet is igényel, plusz a padló egy részét is szabaddá kell tenni.
4. Egyedülálló
Egy darab felakasztott, látványos méretű és stílusú műalkotás azonnal magára vonja a figyelmet, és rögtön a szoba központi elemévé válik. Maga az elrendezés sokkal egyszerűbb, mint a rácsos variáció komoly számításokat igénylő kivitelezése, azonban itt is figyelembe kell venni a kép súlyát és a fal teherbírását. Mivel nagyméretű elemekkel igazán hatásos, jelentős szabad falfelületre lesz szükségünk.
5. Fürtökben
A rácsosnál szabadabb és természetesebb variáció, ami aszimmetrikus, mégis kiegyensúlyozott csoportba rendezi a műalkotásokat. Itt is lehetséges különböző méretű, sőt, különböző keretű képek használata, ráadásul folyamatosan bővíthetjük a gyűjteményt. Rugalmasan alkalmazhatjuk bármilyen felületen, akármekkora kiterjedésben. Ez az egyik legszabadabb kiállítási forma, de itt is érdemes figyelni, hogy nagyjából egységes távolság legyen a képek között, és a keretek vastagsága se legyen látványosan eltérő.