Még messze a tavasz, de a kertészek már nem bírnak magukkal: eljött az idő, hogy megtervezzük az idei kerti veteményest!
zöldség címkéjű cikkek
Csírakert a konyhában: így mindig lesz otthon frissen zöld
Nem kell elköszönni a friss zöldektől a hűvösebb idő beköszöntével. Jöhet a csíráztatás!
Sötét foltok a paradicsomon: így menthetjük meg a termést
Már érik a paradicsom, a töveken ígéretesen gömbölyödik a termés. Érdemes azonban néha megnézni a paradicsomok alját. Ha ugyanis sötét foltok jelennek meg rajtuk, az vészjelzés… Mutatjuk a megoldást!
Apró növényben hatalmas erő: termessz mikrozöldséget!
Igazi szuperétel: a mikrozöldség remek választás, ha salátánkat, szendvicsünket, vagy akár főételeinket szeretnénk ízesíteni. Termesztése pedig könnyebb, mint gondolnánk!
Zöldebben az élet: tavaszi inspirációk a konyhában
Nem tudom, ki hogy van vele, de számomra a tavaszi időszak kíván a legtöbb kreativitást a főzés tekintetében. Még nincsenek finom primőr zöldségek, gyümölcsök, mégis vágyunk az új, friss ízekre. Eljött tehát az ideje a kreativitásnak a konyhában!
Zöldebben az élet: ha nyár, akkor friss zöldségek és gyümölcsök!
A kiegyensúlyozott, egészséges életmód egyik alappillére a helyes táplálkozás, amelyhez elsődlegesen idény szerinti alapanyagokból készült ételeket érdemes fogyasztani. A nyári gyümölcs- és zöldségdömpingben mindez egyáltalán nem nehéz!
Zöldebben az élet: aszaljunk és szárítsunk természetesen!
A nyári gyümölcs- és zöldségkínálattal nehezen lehet betelni. Használjuk ki a nyári napsugarakat, így akár a szezonon kívüli időszakban is élvezhetjük a finom terméseket, aromákat!
Zöldebben az élet: nyári gyümölcs- és zöldségözön
A nyári napsütés nemcsak ránk van pozitív hatással, hanem növényeinkre is, amelyek ilyenkor teljesednek ki, hozzák terméseiket, ellátva bennünket finomságokkal.
Így neveljünk otthon salátaborsót!
Egyszerű gondozni és nagyon egészséges finomságok készülhetnek a salátaborsóból, ami ennélfogva ideális növény lehet a saját kis házi veteményeskertünkbe.
Konyhakert maradékokból: ne dobjuk ki, inkább hajtassuk ki!
Nem csak a komposztot „etethetjük” a zöldségek azon részével, amit nem használunk fel a főzéshez. Csak egy kis palántaföld és türelem szükséges ahhoz, hogy ezekből a kidobásra ítélt alapanyagokból néhány hónapon belül újra lakmározhassunk, mint saját, organikus zöldségeinkből.