Rengeteg érdekes bútorátalakításról számoltunk már be. Ilyen különleges átváltozást viszont nem sokan érnek el: így lett a barna szekrénysorból óriási sárga kamionra hasonlító tároló.
műhely címkéjű cikkek
Állandó kísérletezés: Regős Anna műhelyében jártunk
Regős Anna 35 éve feszegeti a hagyományos textilművészet határait. A Ferenczy Noémi-díjas, alkalmazott textiltervezéssel foglalkozó alkotó izgalmas egyedi kárpitokat is készít.
„Csak olyat készítünk, ami nekünk is tetszik” – A WE ON WOOD műhelyében jártunk
Szabó Gábor és Gergely letisztult, mid-century stílusú fa kisbútorai új-zélandi, görög és amerikai otthonok díszei, a manufaktúrájukban tovább élnek a hagyományok. A műhelylátogatás alkalmával Gáborral, az idősebb testvérrel beszélgettünk.
Gyűjteni való állatsereglet: Farkas-Pap Éva műhelyében jártunk
Farkas-Pap Éva szobrászművész hat éve készítette az első Misija figurákat. A jellegzetes, íves formájú állatok egyre népszerűbbek, sokan már egész gyűjteménnyel rendelkeznek a kedves darabokból.
Ahol újjászületnek a mesterművek
„Ez egy mesevilág” – mondja hivatásáról mesélve Gippert László restaurátor. A Magyar Nemzeti Galéria restaurátor-műhelyének varázslatos atmoszférája minket is megérintett.
Műhelyből szálloda
Új életre kelt a régi asztalosműhely, a gyönyörű kastélyparkban varázslatos hangulatú kis szállodát alakított ki Bálint Ágnes tulajdonos. A Hotel Botanica virágözönnel köszönti a húsvéti ünnepet.
Hogyan készülnek a luxusszappanok? A ZADOR műhelyében jártunk
A ZADOR szappanmanufaktúra családi vállalkozás: Florián Bence és Bokrosi Máté a magyar hagyományokon alapuló egyedi koncepciót újszerű gondolkodással párosították.
Valóra vált léggömbálmok
Eöttevényi Zsófia a Konfetti and Co. lufiműhelyében valósítja meg a legmerészebb elképzeléseket is.
Egyedülálló cementlapok egy magyar műhelyből
A iamart cementlap-manufaktúra a Csepel Művek egykori repülőgépmotor-gyártó üzeméből startolt el tavaly nyáron. A dizájnműhely társalapítói, Fehérdi Csaba és Lengyel Kristóf a friss szín- és formavilágot innovatív technológiával ötvözik.
Egy fiatal magyar tervező
Korunk tervezőinek a fenntarthatóságot kell képviselniük. A legnagyobb siker, ha értéket teremtünk és a tárgy hosszú időn át együtt él a környezetével – mondja Rácz Anikó, a Hannabi alapító tulajdonosa.