Sok vállalkozás döntött úgy a koronavírus-járvány miatt, hogy határozatlan időre felfüggesztik a nyitvatartásukat és bezárnak. Milyen lehetőségeik maradnak így azoknak, akik ezáltal nem tudják fizetni a bérleti díjukat?
fizetés címkéjű cikkek
Segítség, rám akarja hárítani az építményadó fizetését az előző tulajdonos!
Jogos a követelése vagy sem? Milyen esetben terhel minket, milyen esetben a régi tulajdonost? A Lakáskultúra szakértői válaszolnak.
Ki fizesse a közös költséget: az albérlő vagy a tulajdonos?
Mint ahogyan a nevéből is kiderül, a közös költség a társasház „közösen” használt területeinek költségeit fedezi. Hogy mindez kit terhel, arról egészen mást mond a jogszabály, és mást a gyakorlat.
Mikor tartja meg jogosan a bérbeadó a kauciót?
Az albérleteket kínáló hirdetések legtöbbjében feltételként szerepel egy havi bérleti díj és két havi kaució megfizetése a bérbeadó részére. Tekintsük át, hogy mi is a kaució, mikor és kinek kell fizetni, illetve mikor tarthatja meg jogosan azt a bérbeadó.
Ki fizeti az ügyvédet ingatlanvásárláskor?
Egy lakás vagy ház vásárlása önmagában is nagy beruházás, jó, ha tisztában vagyunk azzal, hogy milyen költségek merülhetnek még fel a vételáron felül.
Ha nem fizet a bérlő: mit lehet tenni?
A bérbeadók rémálma, hogy a bérlőjük nem fizet, és még csak az elmaradt bérleti díjat és rezsitartozást sem lehet rajta behajtani. Mit lehet tenni ilyen helyzetben? Ennek jártak utána szakértőink.
Kárt okozott az áramszünet, mit tehetünk?
Tönkrement tévé, meghibásodott hűtő vagy gázkazán – egy váratlan áramszünetnek akár ilyen súlyos következményei is lehetnek. Mi is hogyan védi a fogyasztókat? Milyen lépéseket tehetnek, hogy fizessen a szolgáltató?
Kit terhel a javítás költsége egy albérletben?
Csőtörés, beázás, csöpögő csap – egy lakás bérbeadásakor felmerülhetnek olyan problémák, amelyeket javítani kell. Ki fizet: a bérlő vagy a tulajdonos? Dr. Réder Erika válaszol.