A hőszigetelések vastagságának a 2021. január 1-je utáni új építésű lakóépületek esetén előírt közel nulla energiafelhasználás elérése érdekében minden kétséget kizáróan növekednie kell. Ez azonban nem feltétlenül jelenti az építési költségek drasztikus emelkedését. Egyet viszont biztos jelent: energiatakarékosabb épületeket, tehát kevesebb energiaköltséget. Vegyük most górcső alá a hőszigetelés kérdését, sőt forintosítsunk is a BACHL szakértőinek segítségével.
BACHL címkéjű cikkek
A befektetés neve: hőszigetelés
Nem csupán a 2020-ban életbe lépő szigorodásnak való megfelelés kényszere hozza, hogy egyre többen ismerik fel: otthonunk hőszigetelése jó befektetés. De vajon hol, hogyan és mivel érdemes szigetelni? Van megfelelő szakember, aki a modern termékekkel jól bánik? Milyen tendenciákat lát a piac egyik meghatározó szereplője?
Téli-nyári védelem a falakon
Ha hőszigetelés, akkor a legtöbbünknek a fal jut eszébe. Nem is véletlen: rossz minőségű, vagy hőszigeteletlen falak okozzák otthonunkban a legnagyobb energiaveszteséget, azaz tehetők felelőssé döntően a magas rezsiszámlákról.
Hol kezdjük a hőszigetelést?
Télen hidegek a falak, van néhány penészes sarok a lakásban vagy sokalljuk a fűtésszámlát? Összeszedtünk néhány szempontot, amelyek mentén érdemes végiggondolni, hogyan szolgálja hatékonyan jövőnket a hőszigetelés.
A jövő hőszigetelésének színe: szürke
A sokak által még hungarocellként ismert fehér lapok helyett manapság egy másik szín a trendi: ez a szürke grafitos hőszigetelő lap, amely főleg homlokzatszigetelésként ajánlott. Nézzük, miért…
A minőségi hőszigetelés több mint egy jó polisztirol lap
A hőszigetelés már nemcsak új otthon építésénél fontos. Mivel hosszú távú kérdésről van szó, ez a felújításnál is kiemelt fontosságú, ahol a garancia kérdése is jogosan merül fel.
Fehér helyett szürke? A hőszigetelésnél ez jót jelent!
Megkerülhetetlen kérdés mostanában a hőszigetelés, de szerencsére a korábbi „fehér hungarocell” panelek helyett ma már számtalan megoldás közül választhatunk.