1963. júniusában az akkori Nyugat-Berlin lázban égett: az amerikai elnököt J. F. Kennedyt várták, aki a hidegháború korszakának egyik legjelentősebb, Európa további sorsát meghatározó látogatására érkezett. A szigorú protokoll készen állt, a legapróbb részletig mindent kidolgoztak, a fogadások ülésrendjétől a felszolgált ételeken, italokon át, a dekorációig, amikor valakinek eszébe jutott az elnöki hintaszék.
Köztudott volt ugyanis, hogy a híres vendég napjai jelentős részét hintaszékben tölti, akár még akkor is, ha diplomatákkal folytat megbeszélést a Fehér Ház úgynevezett „ovális termében”. A „rocking president” (hintázó elnök) jelzővel illetett, súlyos hátpanaszokkal küzdő Kennedy orvosai tanácsát követte, amikor erre a bútordarabra esett a választása. Persze a háttérben ennél jóval többet, nevezetesen a legrégebbi, „ős amerikai” bútor szimbólumát is kereshetjük.
A hintaszék valódi amerikai találmány. Feltalálói minden bizonnyal a shakerek voltak, akik a 18. század második felében érkeztek az Újvilágba. Ez a puritánságáról közismert szekta egyszerű, tiszta szerkezetű bútoraival sajátos, máig élő stílust alkotott, amelynek jelentős darabjait képezik a hintaszékek. A shaker asztalosmesterek által konstruált bútor kiindulópontjául egy egyszerű cseresznyefaszék szolgált, melynek ülésrészét fonott gurtnikból alakították ki, a lábait pedig két, meghajlított lécre szerelték. Ezzel a találmánnyal elsősorban az öregeknek és betegeknek kívántak kellemes, ringató mozgást biztosítani. A hintaszék (rocking chair) hamarosan a shaker nappalik elmaradhatatlan tartozékává lépett elő.
Egy 1880-ban kiadott katalógus szerint egyedül a „Slat Back” nevű modellnek hat változatát lehetett megrendelni, a legolcsóbbat 3,50 dollárért, a legdrágábbat 8,50 dollárért. Ettől kezdve karrierje töretlenül ívelt fölfelé. Valamennyi amerikai verandán ott látni, legyen az a déli végeken, vagy a feketék negyedében, társadalmi helyzettől függetlenül, mindenki bútora, mintegy a demokrácia szimbóluma is. Természetesen, ahogy ez várható volt, e praktikus bútor híre hamarosan eljutott Európába is. Michael Thonet 1860-ban készítette el első „Modell Nr.1” -ját, amelyet hinta fotelnek (Schaukel-Fauteil) nevezett. A napjainkban is gyártott bútorból több millió darabot adtak el.
Picasso műtermében több hintaszék is volt. Művész barátaival, kollégáival hintázva vitatták meg problémáikat