Lilla és Tomi a Rózsadomb lábánál, egy csendes utcában találták meg álmaik otthonát: a szellős tér ideális a vendégfogadásra, a stílusa pedig egyszerre indusztriális és melegen hívogató.
Lilla és vőlegénye csaknem ötven lakást nézett meg, mire rátaláltak erre a régi nagypolgári otthonra. Pedig nem volt könnyű meglátni benne a lehetőséget, hiszen amikor először jártak itt, szinte labirintusszerűen elrendezett, sötét szobákból állt. Azonban miután kinyitották a tereket, már biztosak voltak benne, hogy jól választottak.
– Kifejezetten ezen a környéken keresgéltünk, és fontos szempont volt, hogy méreteit és beosztását tekintve a lakás megfeleljen a tervezett funkcióknak, illetve hogy egy egybenyitható közösségi tér, valamint egy nagyjából lezárható privát szféra egyaránt helyet kaphasson benne.
– Mindenképpen nagypolgári lakást szerettünk volna, de gyorsan beláttuk, hogy olyat nemigen találunk, amit a mi elvárásaink, ízlésünk szerint újítottak fel, tehát felújítandó ingatlanban gondolkodtunk. Úgy terveztük, hogy megtartjuk az eredeti, régi elemeket, ám a modern kor igényeinek megfelelően alakítjuk át a lakást – mesélnek vendéglátóink a kezdetekről.
A felújítás komoly munkával járt; az egykor ötszobás lakásban kialakítottak egy tágas, a konyha-étkezővel egybenyitott, szeparálható nappalit, valamint egy elkülönített hálószobát a hozzá tartozó fürdővel, és van egy fürdőszoba a vendégeknek is. A lakás újratervezését az Öt Elem Építésziroda szakemberei végezték, akik egyetértettek a tulajdonosok álláspontjával, hogy érdemes mindenhol visszaállítani a korábban álmennyezetekkel lejjebb hozott belmagasságot. Teljes gépészeti felújítást végeztek, már csak a funkciók áthelyezése miatt is. A régi elemek közül ennek ellenére sok mindent sikerült megőrizni.
– Az összes nyílászárót és a parkettát felújítottuk, helyükön maradtak az eredeti öntöttvas radiátorok is. A régies alapokhoz hagyományos burkolatokat választottunk, a padlóra hidegburkolatként kőlap, a konyhában a falra a szegedi Pataki Tiles csempemanufaktúra csempéje került – sorolja a háziasszony.
A fiatalok az új alaprajz adta keretek közt a berendezést és stílust már maguk alakították ki.
– Mi találtuk ki, hogy a nappalit a konyha-étkezőtől üvegfal válassza el. Mivel ez általában nyitva van, beengedi a fényt az egész térbe. Amikor viszont nálunk alszik valaki, becsukjuk, behúzzuk a függönyt, így nem zavarjuk egymást – magyarázza Lilla, majd hozzáteszi, hogy gyakran rendeznek vacsorákat, és ilyenkor többnyire a konyhasziget mellett gyűlik össze a társaság.
A berendezési tárgyak összeválogatása során több tényező befolyásolta Lillát, például az, hogy sokáig élt külföldön, Brazíliában, Spanyolországban, valamint Dániában. Mindenhonnan hozott magával valamit, tárgyakat, inspirációt, és a számára vonzó elemeket a lehető legharmonikusabban szerette volna társítani.
– Az volt az elképzelésünk, hogy az indusztriális, skandináv és mediterrán stílusból egyaránt merítünk ötleteket, a sok növény segítségével pedig kissé trópusi hangulatot teremtünk – mondja Lilla.
A lakásról készült további képeket a lenti galériában találod meg. Görgess lentebb!
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várunk minden nap!