A tajvani építész szeme előtt hétköznapi cél lebegett, amikor házát felépítette: biztosítani akarta, hogy együtt maradjon a család akkor is, amikor kamasz fiai majd felnőnek, és maguk is családot alapítanak.
A generációk kapcsolatának szép jelképe lehet a lentebb látható „lakóhíd”, amely az épület elkülönülő keleti és nyugati szárnyát köti össze, és amely állandó napfényes találkahely az együtt élő családtagok számára. A lakás alsó szintjét két hatalmas helyiség uralja, egy konyha-étkező, főzőszigetekkel, tágas szekrényekkel, konyhapulttal és étkezőasztallal, valamint egy szintén impozáns méretű nappali-dolgozó és könyvtárszoba.
Előbbit kifejezetten Wang asszonynak álmodta meg a házigazda építész, aki szerint neje készíti a világon a legfinomabb ételeket. A feleség egyik hobbija valóban a főzés, de ez nem jelenti azt hogy háztartásbeliként tengetné napjait. Praktizáló orvos, sőt férjével is a hivatása hozta össze egy külföldi kiküldetés során, amikor mindketten Afrikában végeztek önkéntes segítői munkát, Wang asszony orvosként, Wang úr pedig építészmérnökként.
Azóta persze sok év telt el, de az afrikai motívumok fontos szerepet kaptak az új házban és a belső híd kialakításában is. Csakúgy, mint a közös életük során összegyűjtött dísztárgyak, fotók és könyvek. Wang úr fiatalkorában számos alkalommal dolgozott különböző európai városokban, és mint mondja, lenyűgözték a középkori építészet remekművei, a katedrálisok, régi kastélyok.
– Egészen más az ottani építészet, mint a miénk itt Ázsiában. Egy kastély könyvtárszobája kandallóval és a sok ezernyi kötettel méltóságteljes – magyarázza Wang úr, amikor a konyhával átellenben lévő, a modern skandináv belsőépítészet hatásáról árulkodó könyvtár-dolgozószobát mutatja. Itt nincs kandalló, és nem járnak kísértetek sem, de a letisztult szín- és formavilág vagy a modern lámpatestek felbukkanása legalább annyira meglepő az egyébként keleties stílusú otthonban.
A két házrészt összekötő híd valójában egy félig zárt, széles folyosó, felül árnyékolók védik a tűző napsugaraktól. Elhúzható üvegfalaival hangulatos pihenőhelyet kínál a hatalmas ablakok előtt, így nyári estéken a család kedvelt találkahelye. Persze a lassan felnőtté váló fiúkat nem könnyű otthon tartani. Egyikük, az idősebb sikeres atléta, iskola után késő estig edzéseken készül a versenyekre. A fiatalabb zenész szeretne lenni, gitározni tanul, a diáktársaival alapított zenekarral lelkesen próbálnak a szabadidejükben. Apjuk előrelátása azonban meghozta eredményét, a két fiú barátai és barátnői gyakori vendégek a Wang család házában.
– Fiatalkoromban ez még elképzelhetetlen volt – emlékszik vissza Wang úr. – A fiúk és az apák akkoriban nem „barátkoztak” egymással, a gyerekeknek szigorú illemszabályok szerint kellett viselkedniük a szülők társaságában. De változnak az idők, és én ezt egyáltalán nem bánom. Az állandóan itt lebzselő ifjúság valahogy engem is fiatalon tart. A feleségem néha nyugalomra vágyik, ilyenkor visszavonul, a nagy házban erre bőven van lehetőség. Mivel ő és én festegetéssel töltjük a szabadidőnket, kialakíttattam itthon egy műtermet, ahol zavartalan, csendes környezetben hódolhatunk közös szenvedélyünknek.
További képekért görgess a lenti galériához!
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várunk minden nap!