Egy öttagú család kényelmes és stílusos otthonában járunk, ahol minden tárgyhoz személyes emlékek és történetek kapcsolódnak, egyes darabok pedig a tulajdonosok gyűjtőszenvedélyéről árulkodnak.
Családias léptékek
A kényelmes nagykovácsi ház Ildi és férje, Dezső harmadik közös lakóhelye. Bár nem lételemük a költözés és az átalakítás, mindhárom gyermekük érkezése előtt megváltoztatták otthonukat. Azért döntöttek a hangulatos település mellett, mert közel van Budapesthez, ennek ellenére falusias, ugyanis mindketten azt akarták, hogy gyerekeik életük első szakaszában természetes környezetben növekedjenek, megismerjék a kerti növényeket, a háziállatokat, a személyes emberi kapcsolatokra épülő hagyományos közösség erejét. Jelenlegi otthonukra hosszas keresgélés után találták rá.
Saját elképzelések mentén
A környéken béreltünk lakást, szabadidőnkben pedig jártuk a falut, hogy alaposan megismerjük, és később jól válasszunk. Amikor először elmentünk a ház előtt, azonnal beleszerettünk – meséli a tulajdonos. Az épület készen állt, a teraszt és a kertet azonban már az új lakók alakították ki saját ízlésüknek és igényeiknek megfelelően. A ház alapterülete 150 m2, a konyha a nappalival egy légtérben kapott helyet, emellett négy hálószoba és két fürdő található az épületben – a második fürdő eredetileg kamrának készült.
Gyűjtőszenvedély
Az atmoszférát egyértelműen a vintage tárgyak határozzák meg, ugyanis Ildi és Dezső rajong a régi darabokért. Mint a Csendes, a Csendes Társ és a Csendes Concept Store tulajdonosai, komoly tapasztalattal rendelkeznek, szakértő szemmel hoznak létre egyedi hangulatú enteriőröket, emellett jól ismerik a hazai kézműves és dizájntermékeket.
Saját otthonukban minden apró részletet a család igényeihez igazítottak, majd a harmadik gyermek érkezése előtt úgy döntöttek, beépítik a tetőteret, annak érdekében, hogy hosszú távon is kényelmesen elférjenek. A 130 m2-es tetőtér lett a gyerekek birodalma. A terveket Ildi egyik építész barátnője, Kun Dorottya készítette, de a berendezéshez már nem kértek külső segítséget. Aztán a közelmúltban, 2019-ben elhatározták, hogy egységesítik a ház megjelenését. A bútorok és berendezési tárgyak a szívükhöz nőttek, de egyértelműen zsúfoltnak érezték otthonukat. Végül Hope-Bánszki Anikó lakberendezővel közösen láttak neki a munkának. Az alapokat nem változtatták meg, és többségében a meglévő bútorokat, kiegészítőket használták fel.
Időtálló terekben gondolkodtak, és a cél érdekében harmonikusan társították a visszafogott, régi darabokkal operáló skandináv stílus, a feszes geometriára építő minimalizmus, valamint a különféle elemeket ötvöző modern eklektika jellegzetes megoldásait.
Voltaképpen egyetlen rendezőelvhez ragaszkodtak, ez pedig a kortárs és régi elemek keverése. A szakember segítségével rendszerbe foglalták elképzeléseiket, a végeredménnyel pedig mindannyian maradéktalanul elégedettek. Anikó sok hasznos tanácsot adott, segített a praktikus térszervezésben, a színek és minták kiválasztásában; például a lépcsőházba az ő javaslatára került a hangsúlyos fekete felület, amelynek szép ellenpontja az átellenben álló, szintén feketére festett kandalló. Az alapvetően fehér tereket a színes tárgyak teszik dinamikussá és üdévé, a stílusok bátor keverése pedig izgalmas részletekkel gazdagítja az enteriőrt. Fontos szerepet szántak a festményeknek is, Soós Nóra és Győri Márton alkotásai, valamint ajándékba kapott, illetve különféle utazások során vásárolt műalkotások díszítik a falakat.
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon és az Instagramon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várunk minden nap!