Budapest belvárosában, a Bazilika szomszédságában áll az a 120 éves bérház, amelynek egyik lakása a közelmúltban Tündik Judit elképzelései szerint született újjá.
A 158 m2-es ingatlan kifejezetten jó állapotban volt, de a belső terek megjelenése nem felelt meg az új tulajdonos ízlésének, ezért kérte lakberendező segítségét. A project olyannnyira tökéletesre sikerült, hogy Tündik Judit elegáns, kortárs városi enteriőrje a szakembereket is lenyűgözte…
De lássuk csak az elejéről a lakás átalakulásának történetét! „Látványterveket mutattam az ügyfelemnek, akinek annyira megtetszett az olasz dizájnbútorokkal, lámpákkal és kiegészítőkkel berendezett enteriőr, illetve a karakteres monokróm köntösbe öltöztetett nagyvárosi modern stílus, hogy változtatás nélkül elfogadta a koncepciót” – emlékszik vissza Tündik Judit lakberendező. A szakember innentől kezdve szabad kezet kapott a tulajdonostól.
Natúr árnyalatok és antracitfekete kontrasztja
A teret a natúr árnyalatok, a fafelületek és a természetes kövek uralják, amelyekkel szép kontrasztot alkotnak a hatalmas antracitszürke nyílászárók és a fekete kiegészítők.
A teljes körű felújítás során a hosszú előszoba változott meg leginkább. A tervező lebontotta a falakat, hogy egyetlen tér legyen a közlekedő és az innen nyíló fürdőszoba. A régi fürdőszoba helyén most a konyha található. Az enteriőr különleges eleme a régi lichthóf. A világítóudvar szerencsére az első emelettől kezdődik, így napfényes, LED-es világítással rendelkező kis pálmaházként lenyűgözővé teszi a fogadóteret. Az új alaprajz szerint a lakás központja a konyha, ahonnan két különálló lakrész nyílik. Mindkettőhöz tartozik étkező, nappali, háló és fürdőszoba.
Megmentették a klasszikus nyílászárókat
Eleinte jól haladtak a munkák, de sajnos a később lelassult, olykor el is akadt a folyamat. „Nehezítő körülménynek bizonyult, hogy mindenképpen szerettem volna megtartani az eredeti nyílászárókat. Sajnos az új matt antracit szín kiadta a legapróbb hibákat is. Az egyik ajtót például négyszer csiszolták le, mire tökéletes lett” – meséli a lakberendező. A chevron-mintájú natúr tölgyparketta lerakása viszont a vártnál könnyebben ment, mert a meglévő padló elég stabil volt ahhoz, hogy egyszerűen csak rátegyék az újat.
A tölgyfa finom árnyalata visszaköszön a konyhabútor frontjain és a félszigeten is. Judit eredetileg márvány munkalapban gondolkodott, ám némi vívódás után lemondott róla, mivel a gyönyörű természetes kő igen sérülékeny, és sok minden foltot hagy rajta. Végül márványhatású, ellenálló kőporcelánból készült el a pult, sőt az oldaltakaráshoz és a hátfalpanelhez is ezt az anyagot használták.
Fókuszban a falak
Judit az egész lakásban nagy hangsúlyt fektetett a falak dekorálására. A szobák egy-egy falára látványos burkolatokat tervezett, lamellákkal, tapétával, travertin kőtáblákkal, tárolókkal, az egyik nappaliban diófából, a kis fürdőszoba és a gardrób előtt pedig fekete üvegből.
A faltakarások nem futnak fel a mennyezetig, hogy nyitottabbnak, légiesebbnek tűnjön a tér. A függönyök viszont a mennyezettől padlóig érnek, visszafogott eleganciát kölcsönözve a méretes ablakoknak. A tervező tudatosan játszott az optikai hatásokkal, hogy a 4,5 m-es belmagasság ellenére otthonos, barátságos atmoszféra uralkodjon a helyiségekben.
Tündik Judit szakmai díjat kapott a lakás enetiőrjéért
A hét hónapig húzódó felújítás alatt Judit minden apró részletre figyelt, maradéktalanul kiaknázta a lakásban rejlő lehetőségeket, és a legmagasabb elvárásoknak is megfelelő enteriőrt alkotott. Nem csoda, hogy, 2022-ben a LOSZ Év Lakberendezője pályázaton az Otthon kategóriában a Lakberendezők Országos Szövetsége zsűrije szakmai különdíjjal jutalmazta, emellett elnyerte a közönségdíjat, és a szponzori különdíjak közül is megkapott jó párat.
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon és az Instagramon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várunk minden nap!