A művészi igényességgel kiválasztott indusztriális anyagok és színek teszik különlegessé ezt a kétszintes, belvárosi tetőtéri lakást, a berendezésnél a funkcionalitás, az esztétikum és a kényelem egyaránt fontos szempont volt.
Ez a minimalista stílusú lakás egy nagy múltú fővárosi szecessziós épület tetőterében található, a Gutenberg-otthont Vágó László és Vágó József tervezte 1906-ban. A régi tetőszerkezet miatt négy eltolt szintre tagolódik az ingatlan – éppen e miatt szeretett bele az olasz Matteo. A 15 éve Budapesten élő étterem-tulajdonos Csupor Anna belsőépítészt bízta meg a tetőtér megtervezésével, akinek egyedi stílusa felkeltette a figyelmét.
– Az alaprajz jó értelemben „szabdalt”, de pont ettől nagyon élhető az izgalmasan tagolt tér. Határozottan elkülönülnek az egyes funkciók, és mivel a beltéri lépcsőt el lehetett mozdítani középről, a nappalit sikerült egy nagyvonalú térré alakítani – mondja a Mosskito Interior Design tervezője.
A nappali, az étkező és a konyha közös térben helyezkedik el, az egybefüggő dekorbeton padló optikailag hangsúlyozza egységüket. A szürke padlóhoz törtfehér falak, karakteres fekete lámpák, szintén fekete étkezőbútor, sötétszürke sarokkanapé, antracitszínű konyha és natúr fenyőfa gerendák társulnak. Utóbbi színe visszaköszön a nappaliban végigfutó dobogón és a tömörfa parketta anyagán. A palettát sárga bútorok és piros színfoltok élénkítik. Meghatározó látványelem a hosszú, alacsony tároló fölött elhelyezett nonfiguratív festmény, Tarasz Tolsztikov alkotása. Az ukrán képzőművész a tulajdonos jó barátja.
A lakás átalakításának történetét, valamint a róla készült további képeket a márciusi Lakáskultúrában találod meg. Keresd az újságárusoknál!