Karen Blixen történetét sokan ismerhetik a róla szóló filmből. Tarts velünk a bárónő életének valós helyszíneire!
Karen Dinesen 1914-ben ment feleségül Bror Blixen-Fineckéhez, és telepesként kávét kezdtek termeszteni Brit Kelet-Afrikában. A gazdálkodáshoz nem értő báró inkább szafarikat vezetett – a házasság felbomlott, és a baronesse egyedül küszködött tovább a farmon. Miután az ültetvénye tönkrement, szerelme, a kalandor Denys Finch Hatton pedig lezuhant a repülőjével, hazaköltözött Dániába.
A kenyai M’Bogani House, amely 1931-ig az otthona volt, 1986-ban nyílt meg múzeumként. A gyarmati stílusú épületben az eredeti bútorok és személyes tárgyak mellett fotók és az itt forgatott életrajzi ihletésű film kellékei, kosztümjei is megtekinthetőek.
Karen a szülői házban új elfoglaltságot keresett magának: írni kezdett. Kétszer jelölték irodalmi Nobel-díjra, legjelentősebb műve a Volt egy farmom Afrikában. Írókat, művészeket gyűjtött maga köré, közéleti szerepléseket vállalt, és betegségei ellenére sokat utazott, de soha nem tért vissza Kenyába.
Eredeti berendezés
A dolgozószobában függő madaras képet Karen Blixen festette Kenyában – lánykorában rajzolni tanult, és egy párizsi művészeti iskolát is látogatott. Az édesapjától örökölt íróasztal mögötti falon Thomas nevű öccsének afrikai fegyvergyűjteménye látható.
A szülői birtok: menedék és végső nyughely
Az afrikai kudarc után Karen a Koppenhága közelében található családi birtokra vonult vissza. A kandalló előtt fogadta a vendégeit, a kertben virágokat ültetett, és madárrezervátumot hozott létre. Kívánságára itt temették el.
Az emlékházban, ahol nem változtattak az általa használt szobák berendezésén, külön teremben mutatják be a képeit és a műveit.
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várunk minden nap!