Megmutatjuk, miért fontos eltérő színeket, formákat, stílusokat párosítania ahhoz, hogy egyedi és egyben harmonikus legyen az otthona.
Kell a kontraszt!
Képzelje el, hogy belép egy helyiségbe, ahol minden felület hasonló anyagú és árnyalatú! Minden bizonnyal borzasztó unalmasnak fogja találni az egyhangú berendezést, és egy idő után legszívesebben máshová menne. Jó ötlet a fát fémmel kombinálni, a világos falakhoz néhány sötét árnyalatú bútordarabot választani! Azonban itt is érvényes a „kevesebb több” szabály: a sok kontrasztos elem zavaró lehet! Érdemes megtalálni az egyensúlyt, ami még nem túl tömény, de azért a szobába lépve felkelti a vizuális érdeklődést!
Minták játéka
Izgalmas hatást kelthet eltérő motívumok találkozása. A látványos, és nem zavaró végeredmény titka az, hogy a mintás felületek színben összepasszoljanak. Fontos szabály az is, hogy ne használjunk négynél többféle mintát egy helyiségben, és mindig ékeljünk egy-egy mintás elem közé egy semlegest!
Stíluskavalkád
A legizgalmasabb helyiségek két stílus keverékéből születnek. A kezdő lakberendezőknek talán épp ehhez kell a legnagyobb bátorság, ugyanis az egyes stílusok jegyeit jól összeválogatni nem egyszerű feladat. Íme, néhány egyszerű, de hatásos párosítás: a vidékies hangulatú konyhában nagyszerűen mutatnak a rozsdamentes acél felületek, amelyek leginkább a high-tech lakberendezésre jellemzőek. Az ebédlőasztal köré sem kell egyforma székeket vásárolni. A lényeg, hogy a különböző stíluselemeket úgy ötvözzük, hogy megfeleljen a saját ízlésvilágunknak.
Fotók: Pierre Frey, Boussac, Fadini Borghi, Chalon, Marchi Group, Very, Nils Holger Moorman, Vitra