Sasad csodás panorámájú részén alakított ki tökéletes otthont népes családjának a Home Factory lakberendező iroda tulajdonosa és tervezője, Lukács Julianna.
A tulajdonosok számos szempontot mérlegeltek, amikor az ingatlanok között válogattak, és végül arra a következtetésre jutottak, hogy ez a 160 m2-es ház minden tekintetben megfelelő. Nyomós érv volt a ház megvásárlása mellett, hogy a konyha mérete ideális, és szinte egy teret alkot az étkezővel és a nappalival. Egy tapasztalt szakember otthonában járva sok remek ötletet leshetünk el. Miközben bemutatja családi házukat, Lukács Julianna lakberendező azt is elárulja, hogyan építette fel a belső tér látványát. Sasad remek választásnak bizonyult!
Új burkolatok, friss energiák
Bár a ház alapvetően megfelelt az igényeiknek, a költözés előtt néhány dolgot átalakítottak. Többek között kicserélték a burkolatokat, beépített bútorokat gyártattak, izgalmas tapétákkal és színekkel dobták fel a falakat. Juli különös figyelmet fordított a kiegészítőkre és kisbútorokra, amelyek kiválasztásába a család minden tagját bevonta.
A nappaliban és az étkezőben olajozott, halszálkamintás parkettát tettek padlóra. Ezt a meleg tónusú natúr tölgy burkolatot használták a konyhában és a közlekedőkben is. Az előszobába hidegburkolat került: családi házról lévén szó ez tűnt praktikus megoldásnak. A natúr fa adta meg tehát az alapot, Juli ehhez igazodva választotta ki a többi színt és anyagot. A bézses árnyalatot tökéletesen kiegészíti az olívzöld konyha.
Merész választás a zöld, de imádják
„Munkám során rengeteg fehér konyhát tervezek, úgyhogy eldöntöttem, itthon mindenképpen színes lesz ez a rengeteg helyet elfoglaló bútor. A férjem eleinte ellenezte, túl merész ötletnek tartotta, de amikor elkészült, már nagyon tetszett neki” – meséli.
Persze a tervező ügyelt rá, hogy ne legyen túl intenzív a látvány, ezért a felső szekrényeken visszahozta a tölgyet, az alsó elemek bemart fogantyúinál pedig bronzszínű sávval finomította az összhatást. Ugyanez a bronzos-rezes árnyalat bukkan fel a csaptelepen, a lámpákon és számos további kiegészítőn. A falburkolat a bútorhoz hasonlóan zöld, a tűzzománchatású, ragyogó lapokat a parkettára rímelő halszálkamintában tették fel.
A régóta meglévő vörösesbarna fa étkezőbútor tökéletesen illett a térbe, csak új székeket kellett venni hozzá. Juli az interneten talált rá az ideális darabokra. A rézszín az étkező Tom Dixon által tervezett gömblámpáiban is megjelenik, összekapcsolva a tereket.
Stílusértékkel bíró talált tárgyak
„Szerintem elég egy-két karakteresebb dizájndarab egy lakásba. Bátran használhatunk talált vagy örökölt tárgyakat, felújított vagy saját magunk által készített kiegészítőket, kisbútorokat, hiszen jól megférnek egymás mellett, ráadásul izgalmasan eklektikussá varázsolják az enteriőrt” – magyarázza Julianna, majd elárulja, hogy a család kedvenc kanapéja talált tárgy, hasonlóképpen a falon látható régi keretek.
Utóbbiakhoz saját kezűleg készítettek könyvespolcként funkcionáló dobozokat, amelyeket a fallal egyező színűre festettek le. Bizonyos értelemben talált tárgy a dohányzóasztal is: Juli férje fedezte fel a szép rajzolatú kidőlt fát, amikor egy erdészettel dolgozott együtt – ennek egy szeletét állították be a nappaliba, miután lábakat készítettek hozzá.
Praktikus titkot rejt a különleges mennyezet
Érdekes elem a nappali és a közlekedő között futó pillérsor, amelynek ritmusához igazodik az álmennyezet kiosztása. Az álmennyezet egyébként az egész földszinten végigvonul, mivel fölötte fut a fűtés, egyidejűleg diszkréten elrejti a karnisokat és a hangfalak dobozait is.
A házaspár azért döntött a mennyezeti fűtés mellett, mert nagy előnynek tartják, hogy kiváltja a radiátorokat. Juli az előszobával kapcsolatban is megoszt velünk egy szakmai titkot. A dekoratív tapéta valójában autómatrica, amelyre egy stockfotó részletét nyomtatták rá. A fenti módszerrel létrehozott egyedi dekorációs elemeket már korábban is alkalmazott a munkája során. Ezzel a technológiával fotókat vagy egyedi rajzokat egyaránt megjeleníthetünk a falon, ráadásul a kapott felület UV- és vízálló, és jól bírja az igénybevételt még egy forgalmas helyen is. A mellette látszó falszakaszt a háziasszony maga festette zöldre. A személyes tárgyak és dizájndarabok párosítása, a meleg faárnyalatok, az elegáns zöld és kék tónusok meghitté és barátságossá, ugyanakkor egyedivé és elegánssá teszik ezt a nagy gonddal berendezett családi házat.
Jó időben a társasági élet helyszíne a fából épült pergola, amelyet a tulajdonosok barátja, Murka István tervezett, az építésznek is szívügye Sasad.
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon és az Instagramon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várunk minden nap!