Kozmopolita életérzés, nagypolgári hangulat Budapest szívében. A két színre hangolt apró lakás minden szegletét a tulajdonos saját maga alakította ki.
Szerelem első látásra: Péter nem sokáig keresgélt nyolc évvel ezelőtt, az első megnézett lakás mellett elkötelezte magát. Pedig a pasztell színvilágra hangolt ingatlan nem túl nagy, és eredetileg az elosztása sem volt ideális, ám a környék azonnal lenyűgözte.
– A Régiposta utca csöndes sétálóutca a belváros szívében, nem csoda, hogy magával ragadott a kivételes atmoszféra – idézi fel a kezdeteket.
Újragondolt terek
Az adásvételt követően Péter csak egy gyors tisztasági festést eszközölt, majd beköltözött, de négy évvel ezelőtt végrehajtott egy komolyabb átalakítást. A vakolatig visszabontott mindent, a hatalmas belmagasságot csökkentette, és a több kis szobára tagolt lakást két nagy helyiségre osztotta.
– A régi nyílászárókat, ajtókat meghagytam, ugyanis hiszek benne, hogy ezeket az építészeti remekeket meg kell őrizni – mondja Péter, aztán elárulja, hogy először egészen más stílusban gondolkodott, a jelenleg látható enteriőr csak egy évvel ezelőtt öltött formát.
A látványos végeredmény a tulajdonos tehetségét és hozzáértését dicséri.
A lakberendező otthonra lel
– Tulajdonképpen kisgyerekkoromtól fogva sejteni lehetett, hogy a lakberendezés lesz a hivatásom. A családban volt, aki megtanítson a csempézés, vakolás és festés rejtelmeire, és a padlásunk lett a „műtermem”, ahol már 7-8 évesen színekkel, anyagokkal kísérleteztem. Rövid kitérő után öt éve foglalkozom enteriőrök kialakításával – meséli.
Természetes volt, hogy új otthonában ő maga végzi el a festést, újítja fel a bútorokat, sőt a szobák falait is saját képeivel díszítette – mint mondja, a lakás ihlette az alkotásokat.
Kaliforniai hangulat pasztell színekkel és vintage beütéssel
Péter magától értetődő módon vegyíti az újat a régivel, lakásában rengeteg vintage és retró darab található, mivel szerette volna a 70-es évek Kaliforniájának miliőjét megidézni az otthonában.
– Számomra sok esetben fontosabb az esztétikum, mint a praktikum – ismeri be mosolyogva. – A rokonok és a barátok néha ugratnak is, hogy úgy néz ki a lakásom, mintha fotózásra készülnék. Én azonban kedvelem ezt a kicsit „múzeumi” jelleget, szeretek együtt élni a kihelyezett dísztárgyaimmal. Az utazás régi szenvedélyem, és minden útról hozok magammal valami szuvenírt. A tárgyaimhoz személyes emlékek kötnek – a kis flamingót például Muranóban a szemem láttára fújták. Ragaszkodom a kerámiákhoz is, különösen kedvelem a geometrikus formavilágú, kubista jellegű alkotásokat.
A lakást uraló rózsaszínnel kapcsolatban a tulajdonos leszögezi: sosem hitt abban, hogy egy színnek van neme, ő inkább úgy tartja, minden árnyalat valamilyen hangulatot közvetít.
– Kevés színt használtam, a natúr árnyalatok, például a homokszín, tökéletesen illenek a rózsaszínhez – magyarázza a koncepciót, majd hozzáteszi: – Szeretem a lakásom minden apró részletét, ráadásul ez a hely a béke szigete a nyüzsgő belvárosban.
Péter lakásáról további képeket a cikk bármely fotójára kattintva nézhetsz.
Köszönet a kellékekért a Spirit Home üzletnek.