Ez a Szilágyi Erzsébet fasori lakás jó példa arra, hogyan lehet egy lakást úgy berendezni, hogy egyszerre legyen egy modern, minden igényt kielégítő otthon, miközben finoman illeszkedik a több mint 80 éves Bauhaus-ház stílusához.
A lakás tulajdonosa – aki egyben a felújítója is – mindezek mellett a környékre jellemző hangulatot is figyelembe vette a berendezésnél. Ez esetben a Rózsadomb közelsége miatt törekedett arra, hogy a szabadságérzet, a természet is megjelenjen a lakás berendezésében.
– Eredetileg vegyészdoktorként végeztem, de 20 éve ingatlanokkal foglalkozom. Tíz esztendeje pedig átképeztem magam belsőépítésznek, lakberendezőnek, mert lenyűgöz, hogy mi mindent lehet kihozni egy régi épületből – kezdi dr. Sinkó Gabriella. – Egy-egy munkánál engem nem is a lakás, és annak adottságai szólítanak meg, hanem inkább a környék. Itt sem hagyhattam ki a környező hegyeket, amelyek nekem a szabadságot jelentik. És persze a Rózsadomb atmoszféráját sem, amely még mindig a luxus szinonimája Budapesten.
Ezt mi sem bizonyítja jobban, minthogy kiváló minőségű, elegáns burkolatokat, bútorokat, kiegészítőket választottak minden helyiségbe.
– A konyhában lévő csempét például egyenként válogattam ki, hogy megfelelő minta rajzolódjon ki, és feldobja az egyébként nagyon praktikus hófehér konyhabútort. A spanyol csempe különlegessége még, hogy nem a megszokott méretben választható, hanem jóval nagyobb: összesen hat darab csempéből raktuk ki a burkolandó felületet. További nagy kedvenceim ebben a helyiségben az étkező székek. Formájuknak köszönhetően minden stílusú otthonban jól mutatnak. A szövetet Franciaországból hozattam, elegáns, de egyáltalán nem hivalkodó, és ami a legfontosabb, egyszerűen tisztítható – mondja a tulajdonos.
A felújítás teljes körű volt, ami azt jelenti, hogy kicserélték a vezetékeket, modernizálták a fűtést, és falakat is bontottak.
– Ez a ház 1938-ban épült, ami a szobák elrendezésében is meglátszott: kicsi, sötét zegzugos terek voltak a 105 négyzetméteres alapterületen. A korábban már említett szabadságérzethez nekem a tágas terek is hozzátartoznak. Ezért kibontottunk néhány falat, az egyik hálószobát például a korábbi konyha-kamra-cselédszoba hármasából alakítottuk ki. Számomra fontos, hogy az anyagok és a színek is tökéletes összhangban legyenek. Ez az egybenyitott tereknél – mint például itt is egy légtérben található a nappali, a konyha és az étkező – különösen fontos. Ezért került szinte minden helyiségbe ugyanolyan parketta. Ez alól csak az egyik hálószoba és értelemszerűen a fürdő jelent kivételt. A fő színvilágot pedig minden helyiségben a fehér, szürke, kék színek adják. Ám mindenképpen el akartam kerülni, hogy rideg, steril legyen az összhatás, ezért ezt oldottam a visszatérő mustársárga elemekkel, és az évszaknak megfelelően néhány rózsaszín kiegészítő is helyet kapott.
A lakáshoz két terasz is tartozik, amelyeken hétvégente kényelmesen lehet kávézni, reggelizni, vagy akár beszélgetni, játszani.
A lakásról bővebb információt ide kattintva találsz.
A további képekért görgess a lenti galériához!
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várunk minden nap!