A 80 m2-es lakás, ahogy maga a ház is, valamikor egy bárónő tulajdonában volt. Mosshammer Kinga rajong a régi épületekért, otthonában egyszerre van jelen a múlt és a jelen.
Az 1920-as évekbeli, budai épület második emeleti lakásában keverednek a régi és modern megoldások. Klasszikus bútorok, mennyezetről lelógó szobanövények, régi kisrádiók… A lakás minden szeglete hűen tükrözi Kinga ízlését, aki nem tanulta ugyan a lakberendezést, ám jó adag szépérzékkel és kreativitással rendelkezik, hiszen a Magyar Iparművészeti Egyetemen végzett, és ő a WAMP, azaz a vasárnapi művész piac egyik alapító tagja is.
– Amikor ideköltöztünk, még csak ketten voltunk a férjemmel – meséli. – Persze, eleve olyan lakást kerestünk, ahol a gyerekeknek is lenne hely, s azóta bizony két fiunk született. A környéket szintén szeretem, itt közel van a város, mégis sok a zöld terület, és az egyik oldalon a Sas-hegyre nyílik kilátás. Mindenképpen régi épületet kerestünk, a hangulat, a nagy belmagasság miatt. Egyből megtetszett a sok szép, izgalmas részlet, például a nyílászárók vagy a fürdőszobai ablak alatt levő beépített szekrény. Amikor hat évvel ezelőtt a fiatal házaspár megvásárolta, a lakásnak még teljesen más volt az elosztása.
– Szerencsére hamar átláttam, mit lehet kihozni a térből. Mindössze három-négy hónapot vett igénybe, hogy a munkálatok nagyját megcsináltassuk, és beköltözzünk. Egy építész ismerősöm segített abban, hogy melyek a tartófalak, és mit merre lehet tologatni. Persze, még most is rengeteg változtatnivaló lenne. Például szeretem ugyan, hogy a fürdőszobában van ablak és természetes fény, ám ennek feláldozásával és az előszoba átalakításával egy újabb kisszobát nyerhetnénk. De akár a konyhát is átrakhatnánk a másik falra. Menet közben könnyebb ráérezni, mi hova való, és hogy a legpraktikusabb valami.
A lakás egyik büszkesége a régi fotel, melynek eredeti, egyszerű huzatát a háziak különleges selyemre cserélték.
A konyhaasztalt méretre csináltatták. Nagy, kényelmes, robusztus családi darab lett, amin meglátszik ugyan az étkezések nyoma, ám Kinga szerint pont ettől lesz szép és családias, hiszen a bútoroknak jót tesz az idő. – Nagy kedvenceim még a faliszőnyegek, ezeket Örményországból hoztuk, a nászutunkról. Vannak itt családi örökségek is, a komód például a nagymamától maradt ránk, és rengeteg emlékünk fűződik hozzá.
– A gyerekek miatt gondolkodunk rajta, hogy nagyobb lakásba költözünk, és bevallom, én nagyon élvezném a dolgot, hiszen így újra átélhetném a tervezgetés, az átalakítás örömét. Ha mégsem megyünk el, marad a felújítás. Szerintem öt-hat évente érdemes feldobni az otthonunkat, lecserélni a huzatokat, kifesteni, vagy másik tapétát vásárolni, hogy új színeket, hangulatokat varázsoljunk a mindennapokba.
Még több képért kattints a lenti galériára!
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várunk minden nap!