A megőrzött patinás részletek mellett a kifinomult elegancia és egyfajta modern könnyedség teszi különlegessé ezt a kivételes adottságokkal rendelkező ingatlant. A régi polgári otthont a mai igényekhez igazodva, ötletes megoldásokkal keltette új életre Tündik Judit lakberendező.
Budapest egyik legszebb részén járunk, a Balassi Bálint utcában, egy ugrásra a Parlamenttől. A pazar dunai, budai panoráma, az ablak alatt elterülő bájos park és az ablakokon beáradó napfény még vonzóbbá teszi ezt a kellemes lakást, amely nem is olyan régen még két különálló ingatlan volt. A jelenlegi állapot Tündik Judit lakberendező tehetségét dicséri, akit az új tulajdonos kért fel otthona kialakítására. A tervező a szokásos munkamódszerével dolgozott: először ízlelgette a tereket és felmérte az igényeket, aztán kis idő elteltével már határozottan tudta, mit szeretne kihozni a különleges adottságokkal bíró ingatlanból.
Két különálló ingatlanból lett egy eklektikus stílusú lakás
A felújítás során tulajdonképpen egybeépítették a két különálló részt. Az összenyitás érdekében fel kellett áldozni egy meglévő fürdőszobát, ezt végül a legnagyobb háló melletti boltíves átjáróba költöztették, és szinte átlátszatlan fekete üveggel szeparálták. A kisebbik lakásban kialakítottak két hálót a hozzájuk tartozó fürdőszobákkal, a nagyobbikban a nappali, a konyha, valamint a harmadik – szintén fürdőszobával ellátott – háló kapott helyet.
– Nemegyszer komoly kihívásokkal találtuk szembe magunkat. Például amikor kiderült, hogy nappali stukkóiba korábban beépített spotlámpák nem működnek. Úgy kellett kicserélni a vezetékeket, hogy az eredeti gipszstukkók ne károsodjanak – magyarázza. – A stílust tekintve eleinte franciás hangulatú polgári enteriőrben gondolkodtam, aztán mégis egy kicsit modernebb, eklektikus enteriőr mellett döntöttem. Ehhez a koncepcióhoz igazodva válogattam össze a bútorokat, kiegészítőket.
Több különleges részletet megtartottak a régi enteriőrből
A lakásnak vannak igazán különleges részletei, amelyeket a lakberendező szerint bűn lett volna nem megtartani. Ilyen a régi Zsolnay cserépkályha a nappaliban, amely néhány kisebb sérüléssel élte túl az elmúlt évtizedeket. Ma is meghatározó látványelem, bár régóta nem működik, és a kéményt sem használták. Még izgalmasabb az étkezőben található könyvespolc, amelyhez egy lépcső kanyarodik fel. A szakember elárulja, hogy egykor utóbbi vezetett a felső szintre.
A tulajdonos nem akart mély, sötétebb színű falakat – ez volt az egyetlen konkrét kérése –, ezért mindenütt elegáns pasztellárnyalatokat használtak. A színek azonban fontos szerepet játszanak a hangulatteremtésben. A hálószobákban a panelekbe mintás tapéták kerültek, és minden helyiségben egy domináns árnyalat köré szerveződik a paletta. Az étkezőszékek narancssárgája, a háló és a nappali kanapéjának kékje otthonos, meleg hatást kelt. A dekoratív egyedi bútorokat szépen kiegészítik a lakberendezési áruházakból származó darabok. Az enteriőrt még lenyűgözőbbé teszi, hogy a nagy teraszajtóknak köszönhetően a pazar panoráma is az újjászületett tér szerves részévé válik.
Hiba lenne veszni hagyni azokat a régi elemeket amitől igazán különleges lehet egy entiriőr. Bemutatjuk, hogyan ötvözte a lakberendező ezeket a részleteket a modern elemekkel a Lakáskultúra januári számában. Keresd az újságárusoknál!
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon és az Instagramon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várunk minden nap!