Jelenlegi otthonuk berendezése indította el B. Tier Noémi lakberendezői pályafutását. Enteriőrstylistként és bloggerként, majd újságíróként és szerkesztőként tevékenykedett. 12 év alatt többször megújult a házuk.
Gyerekbarát megoldások kinn és benn
A frissen parcellázott, sorházas lakónegyedre Budapest egyik külső kerületében talált rá Noémi és Gábor, az itt eladásra kínált kétszintes ingatlan tökéletesen megfelelt az elképzeléseiknek.
– Eredetileg nem terveztük a költözést, véletlenül bukkantunk a ház hirdetésére, és új otthonunkat pont meg tudtunk venni a társasházi lakásunk árából. Így megvalósulhatott az a vágyunk, hogy az akkor 1,5 és 3 éves fiaink a kert adta szabadságot élvezve nőjenek fel – idézi fel a házaspár a kezdeteket.
A ház megvásárlása után kevés pénzük maradt a berendezésre, azaz szükség volt a kreatív ötletekre. A tervezés során elsősorban a gyerekek kényelmét és a biztonságát tartották szem előtt. Az édesanya maximálisan figyelembe vette az életkorukat és mindenütt gyerekbarát megoldásokat alkalmazott.
– Nem akartam folyton aggódni, és állandóan rászólni a fiúkra valamiért. Ezért ragaszkodtam például a külön konyha kialakításához. Megnyugtatott, hogy becsukhatom az ajtaját, ha nem vagyok épp a földszinten, megszüntetve ezzel számos veszélyforrást; és persze a mosatlan edények halmát sem szerettem volna látni az ebédlővel közös nappaliban – magyarázza Noémi.
A felső szinten csak a funkciókat változtatták meg. Amíg kicsik voltak a fiúk, egy közös háló és egy játszószobát alkotta a birodalmukat. A szülők szerint remek döntésnek bizonyult, hogy ezt a megoldást választották. A nagy tárolóbútorokban elfért a rengeteg játék, volt hely a földön játszani, és nem kellett minden este elpakolni.
A kedvenc otthon
A frissen elkészült otthon azonnali sikert hozott Noémi számára: megnyerte egy lakberendezési magazin Kedvenc Otthon elnevezésű pályázatának szakmai és közönség díját. Ez adta meg a lökést, hogy jelentkezzen egy lakberendezői tanfolyamra. Egyidejűleg elindította Kedvenc Otthon címmel lakberendezési blogját. Végül nem a lakberendezői pálya mellett döntött, jellemzően lakásfotózásokon dolgozott stylistként a munkája mellett. Az írás és a lakberendezés kezdetektől együtt volt jelen az életében; rendszeresen publikált különböző lapokban, majd 10 év múlva ez lett a hivatása; mostanáig több lakberendezési magazint szerkesztett.
A tisztán natúr elemekre építő megoldások nem igazán állnak közel hozzá, a minimalista és a monokróm enteriőrök is idegenek tőle – az élettel teli, színes, izgalmas tereket kedveli, ennek szellemében rendezte be a szobákat.
A lakókkal együtt alakuló ház
– A ház az elmúlt 12 évben folyamatosan alakult az aktuális igényeik szerint – folytatja a szakember otthona bemutatását. – Alapvetően beépített bútoraink vannak, kezdettől fogva fontosnak tartottam, hogy elég tárolóhelyünk legyen, és minden rendelkezésre álló területet kihasználjunk. Így inkább a tapéták, kisbútorok, textilek, dekorációk cserélődtek. Minden alkalommal úgy kezdődött a változás, hogy beleszerettem egy tapétába és aztán köré építettem a berendezést. Az alapdarab stílusa a színvilágot éppúgy meghatározta, mint hogy mi került a környezetébe. Két éve, az utolsó dizájnfrissítés alkalmával, amikor szerettem volna véget vetni a házat korábban uraló „türkiz korszaknak”, és kerestem egy új tapétát, a korábbi bézs, fehér, arany árnyalatokat okkersárgára, olajkékre, finom rózsaszínre cseréltem – meséli.
Természetesen a gyerekszobákat alakították át a legtöbbször, figyelembe véve az életkori sajátosságoknak, változó szükségleteket. A helyiségek legalább háromszor újultak meg, a berendezés, a dizájn és a dekoráció tekintetében.
Személyes dekoráció tucatmegoldások helyett
Antik bútorokat, régiségeket nem találunk a házban, bár Noémi kifejezetten szereti az ízléses eklektikát. Ez nem tudatos döntés eredménye – egyrészt nem voltak örökölt darabjaik, másrészt a praktikus, gyerekbarát lakás koncepciója sem fér össze az értékes, kíméletet igénylő tárgyakkal, ráadásul a sok beépített bútor is kevés lehetőséget kínált volna az elhelyezésükre.
A falakat számos kortárs alkotás díszíti, látszik, hogy a házaspár mindkét tagja komolyan érdeklődik a képzőművészet iránt. Mint mondják, „hobbigyűjtők”, nem befektetési céllal vásárolnak: azt veszik meg, ami megtetszik nekik, illetve fiatal művészeket is támogatnak ilyen módon.
Noémi régóta fotózik, a közelmúltban került ki néhány képe a hálóba és a konyhába. Fontosnak tartja, hogy ne csak adathordozón tárolja a fényképeit, hanem kinyomtatva is látható legyen néhány a lakásban. Mindenkit arra bátorít, hogy készítsen személyes dekorációt a tucatképek helyett.
– A változtatás végső soron azt a célt szolgálják, hogy szép és otthonos legyen a környezetünk – hangsúlyozza Noémi – én erre soha nem sajnálom az időt és az energiát. Az igényeinkkel, ízlésünkkel együtt folyamatosan alakul az otthonunk, és ebben a fiúk éppúgy partnerek, mint Gábor, a férjem. A mostani állapot jelen pillanatban tökéletes a számunkra.
Noémiék otthonáról még több képet találsz a galériában, görgess lejjebb értük!
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon és az Instagramon is! Lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várunk minden nap!