A festmények jelenléte olykor feszélyezheti az embert, ebben a lengyel otthonban azonban kényszer nélkül uralkodik a művészet.
Dorota Kuć és Karina Snuszka munkáival már találkozhattak olvasóink. A Mood Works belsőépítészei Poznańból indultak, de Olaszországban, az Egyesült Államokban, Spanyolországban és Nagy-Britanniában sajátították el a szakma rejtelmeit. Kezdettől fogva gondosan ügyeltek arra, hogy naprakészek legyenek a képzőművészet, a divat és a dizájn világában is, így a tervezőpáros nem riadt meg, amikor egy olyan enteriőr berendezésére kérték fel őket, ahol a festmények állnak a középpontban.
– A kétszintes lakás belső kialakításakor a nyílt terek, az egyszerű formák és a visszafogott építészeti megoldások kaptak főszerepet. A cél az volt, hogy különleges keretet teremtsünk az összegyűjtött műalkotások, az értékes anyagok és az ikonikus dizájndarabok számára – idézik fel a tervezők a valóban rendkívüli otthon megszületésének körülményeit.
A kortárs festményeket lazán, szellősen helyezték el a fehér falakon, ám a belsőépítészek végig észben tartották, hogy nem kiállítási teret, hanem egy otthont hoznak létre: a konyhával egybenyitott nappali faparkettája és a színes textilek miatt egy percig sem érezzük sterilnek a ház központi helyiségét.
A tulajdonos egy igényes és izgalmas enteriőrre vágyott, amelyben a legkifinomultabb esztétikai ízlést is kielégítő tárgyak kapnak helyet, ugyanakkor élhető és vidám hangulatú; ez különösen fontos volt, hiszen a lakó fiatal, nyitott nő, aki bűbájos kiskutyájával költözött új otthonába. A szintek eltolásának köszönhető játékosság alapvetően meghatározza a helyiségek karakterét, és az ötletes megoldással egyúttal kijelölték a tündéri west highland terrier mozgásterét is.
A műkedvelő megrendelő számára lényeges volt a speciális világítás, amely többnyire kiemelt funkciót kap olyan terekben, ahol az itteni műalkotásokhoz hasonló, markáns fókuszpontok dominálnak. Ennek megfelelően minden szobában egyedi és divatos lámpákkal találkozunk, amelyek nem csak látványukkal nyűgöznek le: mérnöki pontossággal tervezték meg az általános és a helyi fényforrásokat.
A lakás érdekessége, hogy a nappalival egy szinten kialakított intim zóna nincs határozottan elválasztva a közösségi helyiségektől, tolóajtók segítségével bármikor egyetlen hatalmas, átjárható térré alakítható a barátságos társalgó, valamint a háló és a fürdőszoba. Utóbbi a tulajdonos kedvence, annak ellenére, hogy talán csak itt nem függ egyetlen festmény, fotó vagy grafika sem; ám letisztult szín- és formavilágával maga a szoba olyan, mint egy minimalista műalkotás. Házigazdánk természetesen rögtön szívébe zárta a nyugodtan belsőépítészeti bravúrnak minősíthető lebegő lépcsőt is, amelyen minden látogató tekintete hosszasan elidőz.
Bátran kijelenthetjük, hogy a tehetséges terveződuó ismét egy kifinomult stílusú, ugyanakkor a praktikus és funkcionális szempontokat is maradéktalanul figyelembe vevő enteriőrt hozott létre. Munkájuk tökéletesen bizonyítja, hogy a művészet korántsem ellentéte a valódi életnek, hanem éppen ellenkezőleg: megszínesíti azt.
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért!