Egy hatalmas tér, több nagyobb helyiség és egy esetlen alaprajz: a legtöbben a problémát, az alábbi otthon tervezője azonban a lehetőséget látta a Bajcsy-Zsilinszky úti lakásban, amelyből nem csupán élhető, de egy izgalmas ötletekkel teli otthon vált.
Lakható, de nem éppen hívogató – ilyen állapotban vette át a 100 négyzetméteres lakást Tündik Judit. A tulajdonos és tervező (aki eredeti szakmája szerint fotós) tudatosan állt a lakás felújításához. Első körben kettéosztotta az ingatlant egy kisebb és nagyobb lakásra, most a 73 négyzetméteres otthonban vezet körbe minket.
– Nem szépítem: az alaprajz nem volt a legjobb. Egy nappalinak és egy nagy hálónak megfelelő szoba uralta a teret, ám tudtam, hogy kényelmesebb, ha több, kisebb helyiségre osztom a lakást.
A nagy hálóban adott volt a két ablak, de a tulajdonos nem lett volna elégedett a legegyszerűbb, fallal kettéosztott szoba megoldásával: – Így csak két hosszú „csík” lett volna belőle. – magyarázza. – Sok fejtörést okozott, mi legyen a szobával, végül a helyiség egy részét folyosóvá alakítottam át, így lett két normál méretű szobám és egy közlekedőm. Mivel e fogadó rész oldalába került a konyha, így elfért még egy aprócska mellékhelyiség is.
A lakás meghatározó része az amerikai konyhás nappali. A betonhatású fal mellett jól mutat a különleges, vert téglából kirakott rész, ami körülöleli az ablakot.
– Sem beszerezni, sem feltenni nem volt egyszerű, mégis nagyon örülök, hogy ezt a megoldást választottam, különlegessé teszi a helyiséget. Ahogyan a függőfotel és a látványkandalló is.
Judit szeret és mer is játszani a színekkel és az anyagokkal, erre jó példa például a fürdőben elhelyezett vízhatlan tapéta. Fontos számára, hogy a hálók se legyenek „semlegesek”: minden helyiség legalább egy fala valamilyen tapétát vagy élénk színt kapott, ahogyan az ágyak, kanapék, székek is.
A tulajdonos-tervező az eredeti állapotból semmit nem hagyott meg, az egész lakást teljesen újjávarázsolta a saját elképzelései mentén.
– Nem luxuslakást szerettem volna kialakítani, a célom sokkal inkább egy élhető, barátságos, nem nagy költségvetésű, mégis különleges, otthon létrehozása volt.
A további képekért görgess a lenti galériához!
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várunk minden nap!