Egészen különleges hangulat uralkodik ebben a belvárosi lakásban: a művészetek iránt érdeklődő tulajdonosok saját fényképekkel, kifinomult ízléssel összeválogatott alkotásokkal, dizájntárgyakkal tették egyedivé otthonukat.
Pontosan húsz év telt el azóta, hogy Zoltán és Szilvia rátaláltak a külső Erzsébetvárosban található otthonukra. Tudatosan Budapest szívében kerestek eladó ingatlant, és ez a hangulatos, történelmi emlékekben gazdag környék tökéletesen megfelelt az elvárásaiknak. A patinás épület több mint 120 éves, a második emeletén található, 154 m2-es lakás korábban irodaként működött.
Mivel kifejezetten jó állapotban volt, az adásvételt követően az új tulajdonosok azonnal beköltöztek, és csak gyermekük születése előtt végeztek egy kisebb tatarozást. Aztán szinte észrevétlenül elröppent tíz év. A házaspár ekkor döntötte el, hogy belevágnak a második, immár teljes körű felújításba.
A gyönyörű tölgyfa kiemelt szerepet kapott az enteriőrben
A kivitelező emberei mellett egy másik csapat is tevékenykedett a lakásban, akik a fa- és fémmunkákkal, illetve a régi tárgyak felújításával foglalkoztak. A nappaliban és a gyerekszobában kialakított galériáknak köszönhetően közel 20 m2-rel nőtt a lakás alapterülete. Szerencsére a nagy (négyméteres) belmagasság lehetővé tette, hogy kényelmes belső kétszintes tereket hozzanak létre. A galériákat légies, feketére festett zártszelvény vázak tartják, alulról pedig tömör tölgyfa borítást erősítettek rájuk. A tölgyfa kiemelt szerepet kap az enteriőrben. A beépített bútorokat, polcrendszereket, nyíláskereteket, sőt a tolóajtókat is ebből a nemes alapanyagból gyártották. skék padlószőnyeg és a beton teszi teljessé. A lamellás „falak” finoman elkülönítik a funkciókat, ugyanakkor optikailag nem szűkítik a teret.
A konyhabútor frontja igazi mestermű, az asztalos gondosan ügyelt rá, hogy az ajtókon szépen érvényesüljön a csomók és az erezet ritmikája. A konyha és az étkező mennyezetén futó gerendákra egyedi tölgyborítás került, amitől még látványosabbak a mid-century modern dizájnlámpák. A terek megtervezéskor a tulajdonosok kiemelt figyelmet fordítottak a következetes anyag- és színhasználatra. Ismétlődő vizuális elem az ablakok előtt árnyékolóként funkcionáló fareluxa, amelyhez remekül illik a tölgyfa lamellákból álló térelválasztó. Az összképet a kék elemek, a szürké
Japán jellegzetes építészete és tárgykultúrája ihlette a berendezést
– A képeken kívül kisebb dísztárgyakkal, úti emlékekkel díszítettük otthonunkat. Én rajongok a japán kincsekért, például a kokesi babákért. A gyűjteményem több darabját Tóth-Vásárhelyi Réka iparművész, művésznevén Renka készítette, aki Japánban tanult az első női mestertől. Ezenkívük vannak daruma babáink és szamurájfiguráink is – mutatja az egzotikus dekorációt Anna.
Karakteres látványelem a különböző méretű és vastagságú bútorlapokból álló falburkolat, amelyet a nappaliban és a fürdőben szürkére, az előtérben kékre festettek. Itt minden apró részletnek, minden tárgynak saját története van. A tulajdonosok jó érzékkel válogatták össze a fotókat, festményeket és a bútorokat. Zoltán maga is szeret fényképezni, saját képei szintén helyet kaptak a falakon.
Vendéglátóink médiaszakemberek, ízlésük azonban olyan kifinomult, hogy otthonukat látva az a benyomásunk támad, mintha egy galériában járnánk. Amióta itt élnek, nagyon megszerették a környéket és a lakást, különleges gyűjteményüket pedig folyamatosan bővítik. Hol egy vidéki régiségboltból, hol egy kortárs képzőművészeti seregszemléről térnek haza új darabokkal, és külföldi útjaik során is nyitott szemmel járnak.
Fedezd ezt a különleges hangulatú belvárosi lakást, amelyet gyönyörű képekkel mutatunk be a Lakáskultúra magazin novemberi számában. A legfrissebb magazint keresd az újságárusoknál!
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon és az Instagramon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várunk minden nap!