Hazánk első DIY-bloggere, Szentgyörgyi Kata 2010-ben osztotta meg első képeit az akkor vásárolt házukról, amely azóta sokszor átalakult.
Ha az alapokat gondosan megtervezzük, otthonunk évekkel később is megfelel majd igényeinknek. Persze megeshet, hogy idővel ezt-azt megununk, de kis finomítással és néhány egyszerű átalakítással könnyen újszerűvé varázsolhatjuk a lakást.
Kata egy délutáni séta közben figyelt fel a wekerletelepi kertes házra, és azonnal meglátta benne álmai otthonát. Megvette a meglehetősen rossz állapotban lévő ingatlant, és azonnal nekilátott a felújításnak. Lakhatóvá tette, ám végül még félig kész állapotban elhagyta a házat. Hat év után tért vissza, hogy befejezze, amit elkezdett, és egyúttal lezárja élete egy szakaszát.
– Nagyjából egy évig éltem az általam Kicsiháznak keresztelt otthonunkban, majd hosszú évekig más lakott benne – kezdi a történetét. – Az ember folyton változik, ennek megfelelően a stílusa is alakul, mégis nagyjából az lett a mostani felújítás végeredménye, amit eredetileg nyolc éve elképzeltem.
A Wekerlén nem igazán jó a lakások beosztása, a szobák kicsik, a tetőtér sokszor rosszul van beépítve, ezért Kata egy jobb elrendezés kialakításával kezdte a munkát.
– A teljes alsó szintet összenyitottam: a konyha, az étkező, a nappali, sőt még a dolgozósarok is egy térben található, csupán a fürdőszoba kapott külön helyiséget – magyarázza. – A fiaim még kicsik voltak, vagyis fontos volt számomra, hogy mindig egy légtérben lehessek velük, és hogy bárhonnan rájuk lássak. Az pedig kivételes ajándék, hogy a konyhából egyenesen a kertbe jutunk – teszi hozzá.
A terek kialakítását követően Kata az alapvető berendezési tárgyakat szerezte be, amelyek meghatározó szerepet játszanak az otthonos atmoszféra megteremtésében.
– Mivel a tetőtér kicsi, a felső szinten csupán a folyosón vannak tárolóelemek, a hálószobákba szinte semmi nem fért. Emiatt a nappaliban kellett helyet találnom a fontos holmiknak. Egy klasszikus beépített szekrényt terveztem, a praktikus darab a rajta lévő tükröknek köszönhetően optikailag még a teret is növeli. Az emeleten egyébként a gyerekszoba volt az első, amit átalakítottam. Ezután következett a háló – utóbbi azért is nagyon kedves a szívemnek, mert ide került a kád, amely sehogy se fért be a lenti fürdőbe – mutatja vendéglátónk az egyedi megoldást.
Már a végéhez közeledett az átalakítás, amikor Kata életébe bekopogtatott a nagy szerelem. Ez az oka, hogy elköltözött, még mielőtt az egész ház felújítását befejezte volna.
– Egyetlen helyiség készült el teljesen, ez pedig a kissé talán merész gyerekszoba – emlékszik vissza, és elárulja, hogy itt található kedvenc bútora, egy saját maga által felújított darab: a játékok tárolására szolgáló csíkos szekreter.
– Ha a stílusomat kellene meghatározni, nem tudnék egyértelmű választ adni – mondja. – Szeretem vegyíteni a különböző elemeket, lényegesnek tartom, hogy a régi és új dolgok harmonikus egységben jelenjenek meg. A legfontosabb számomra mégis az, hogy magának az épületnek milyen az atmoszférája, engem elsősorban ez inspirál a munka során. A Kicsiházhoz a vidékies hangulat illik, mégpedig modern felfogásban. Én mindenekelőtt a színekkel operálok, szeretek játszani az árnyalatokkal, és ettől kissé bohémmá válnak a terek. Persze én is figyelemmel kísérem a trendeket, de soha nem követem mereven a divatirányzatokat. Inkább arra törekszem, hogy olyan miliőt teremtsek, amelynek jóvoltából a lakás évek múlva sem tűnik idejétmúltnak.
A további képekért görgess a lenti galériához!
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várunk minden nap!