A családi fészekből kirepülő lányuk első otthonára a szülők találtak rá. A Budai Vár alatti, kéterkélyes lakás egyik oldaláról a Várra, másik oldaláról a Parlamentre nyílik pazar kilátás.
A Bauhaus házban található, közel nyolcvan négyzetméteres, igényesen felújított lakással nem sok gondja volt az új tulajdonosnak, hiszen valójában csak a bútorokat és a kiegészítőket kellett kiválasztani. Szakember segítségét csupán az asztalosmunkához kérték, a gondosan összeválogatott berendezés a család ízlését dicséri.
– A lakásra teljesen véletlenül bukkantunk rá a Várat szegélyező utcák egyikében, és rögtön láttuk, hogy a funkciók elosztása, a térkialakítás tökéletesen megfelel majd a lányunk igényeinek. A kilátás pedig legmerészebb várakozásainkat is felülmúlta: a két pici erkély közül az egyik a Várra, a másik a Parlamentre néz. Szinte minden elnyerte a tetszésünket, komolyabb átalakítási munkákra nem volt szükség, így néhány fal átfestését követően birtokba is vehettük – magyarázza az édesanya, aki maximális odafigyeléssel segédkezett felnőtt lánya első önálló otthonának berendezésénél.
Teljességgel érthető a család lelkesedése: már a Bauhaus jellegzetes vonásait magán viselő lépcsőház látványa is elragadó. A gondosan felújított, eredeti bejárati ajtó tökéletesen illik a környezetbe, az építészeti adottságokat pedig remekül kiegészítik az ifjú lakó letisztult vonalvezetésű, világos árnyalatú bútorai.
– A mamám teljes mértékben teret engedett az ízlésemnek, és én örömmel fogadtam azt az ajánlatát, hogy csempésszünk a modern dolgok közé régi, felújított darabokat is. Így kerültek a lakásba az évek óta a garázsban várakozó bútorok, például a hálóbeli ruhásszekrény vagy az éjjeliszekrénnyé avanzsált két hokedli – vezet körbe a lakásban a boldog tulajdonos. – Ezek a kedvenceim közé tartoznak, ahogy a kiárusításon beszerzett nagy, tollburás lámpák vagy a lakás egyik legegyedibb tárgya, a nappali falát szinte teljesen elfoglaló méretes óra, amely mintha helyettesítené az ablakból látható templom hiányzó toronyóráját.
A nappali másik különleges darabja a nyolcszemélyes étkezőasztallá alakítható dohányzóasztal, amelyhez a székeket a lakás különböző pontjairól szokták összegyűjteni egy-egy vacsora előtt. Vendéglátónk mosolyogva megjegyzi, hogy különösen szereti ezt az átváltozást, mert az ülőalkalmatosságok eltérő árnyalatukkal játékos hangulatot teremtenek, megbontva a lakásban uralkodó pasztellszínek egységét.
– Úgy érezzük, hogy az önmagában véve is remek adottságú lakásból sikerült egy igazán otthonos, fiatalos, ám itt-ott a patinát sem nélkülöző hajlékot teremtenünk – összegzi véleményét anya és lánya. – Ez a hely a béke szigete – teszik hozzá. – Mindig szívesen üldögélünk a két terasz valamelyikén, hiszen a Duna, a Parlament, a város látványa nyugalommal és harmóniával tölti el a szemlélőt.