A belvárosi bérház nagypolgári otthonát huszonöt év után teljesen felújították. A tulajdonosok nagyvonalú, de fiatalos stílusú lakásra vágytak, ahol szívesen töltik szabadidejüket.
Amikor először csöngettem a belvárosi bérház kapuján, nem tudtam, milyen látvány fogad majd odafönt. Sok mindenre számítottam, de erre nem. A nagypolgári lakás leválasztott darabkája lépten-nyomon meglepetést okozott, a bejáratból feltáruló hálószobájával, ajtó nélküli fürdőjével, gangra néző gardróbjával, pompázatosan berendezett szobájával, finom részleteivel. Első benyomásaim alapján azt gondoltam, ez az, amiért érdemes belsőépítészt fogadni. Erről később aztán maga a szakember, Mészáros Melinda mesélt egy kávéház teraszán. Újragyártatta a rézkilincseket – Két kiindulópontom volt: a lakás elhelyezkedése és nagypolgári jellege.Tisztelem a hagyományokat, megőriztem az eredeti értékeket: a majd százéves nyílászárókat, az építészeti elemeket. Még egy régi rézkilincset is leszereltem, hogy minden ajtóra újragyártassam. Maga az épület Pest egy forgalmas környékén áll, belső udvara mégis csendes, ott csak a madarak csicsergését hallani. Ez volt az oka annak, hogy befelé tájoltam a hálót, az utcai szobát pedig nappalinak, étkezőnek alakítottam ki. A térérzetet ugyanakkor nem akartam tönkretenni újabb tömör falakkal, ajtókkal, ezért a hálót részben megnyitottam az előtér felé, ahol a konyhát rendeztem be. A hálóval szomszédos, ugyancsak gangra néző helyiség volt korábban a konyha, amihez egy szűk folyosó vezetett. Mindössze száznegyven centi széles, nem lehetett vele sokat kezdeni. Azt hiszem, mégis sikerült ideális funkciót találnom neki: beépített szekrényes gardróbot alakítottam ki benne. Azonkívül, hogy a fiatal pár teljes ruhatárát elnyeli, itt helyeztem el a mosógépet és a háztartási eszközöket is.
Ajtó nélküli fürdőszoba – Talán a legszokatlanabb ötleteim a fürdőszobához kapcsolódnak. Érdekes módon a barátnőm azonnal rábólintott, hogy egy épített kockaként helyezzük a lakás közepébe, a mennyezet alatt hetven centivel véget érő falakkal. Ezzel a szellőzését és a természetes fény bejutását akartam megoldani, valamint a hálószobához való tartozását erősíteni. Vágattunk ugyan ajtónyílást a fürdőszoba falán, szemben a konyhával, de ajtót nem tettünk bele. Az eredmény izgalmas – és a kétszemélyes élettérben jól is működik. A kazánt a mosdó melletti bútorelembe rejtettem, a kádat párkányokkal építettem körbe, fölé a vizet jól elvezető gipszkarton előtétfalat terveztem, mozaikból kirakott képpel. A burkolat egyébként hatalmas, rozsdás rézlapokat idéz, acél tagolóelemekkel megbolondítva. Modern bútorok klasszikus kiegészítőkkel – Több funkciót is kapott az utcai szoba, bár barátnőmék sokszor hetekig nem nyitnak be oda, olyan jól szervezett a maradék negyven négyzetméter Az étkező mögötti fal antikolt arany festésű, a kanapé mögötti, egyszínű, fényes-matt mintás tapétával borított fal fénycsövet rejt, az asztal fölé pedig világító optikai szálak özöne omlik. A sokféle fénnyel és az azokat visszatükröző felületekkel este remek hangulatot lehet teremteni. Itt érződik legjobban a mindkettőnket jellemző kettősség is: a modern bútorokat szívesen társítjuk klasszikus kiegészítőkkel. Együtt és külön is sokat járunk bolhapiacokra, kedvenceim az olasz kisvárosok vásárai, ahol igazi csemegékre lehet bukkanni. Kapóra is jött ez a megbízás, a saját otthonomban már nem férnek el az újabb szerzemények. Így viszont kiélhettem vadászszenvedélyemet, minden tárgynak megtaláltuk a maga helyét. Az összhatás barátnőm szerint is izgalmas lett, a változatos stílusú elemek egységes egésszé álltak össze.