A társasházi lakás átalakításának ötlete már a vásárlást megelőző, legelső vizit alkalmával megfogant a fiatal nő fejében, pedig akkortájt sok-sok ingatlant megnézett, keresve az igazit.
Aztán, amikor egy másik, pazarul kialakított lakásban járva óvatosan lemásolta a tervdokumentáció sarkán álló belsőépítészek nevét, már tudta, hogy visszatér a legelsőbe, hiszen valósággal beleszeretett a házba, a környékbe, és csupán egy átalakításra van szükség. És megszületett a megoldás, tervező és megbízója elsősorban azt a tértagolási technikát találták ki közösen, ami a 6 méter belmagasságú nappalit több, különálló helyiségre szabdalja, ám közben mégsem vész el maga a poén, vagyis az egyetlen térben helyet foglaló társalgó, étkező és pihenőszoba lehetősége. Ezzel egy időben merült fel a lakás két szintjét összekötő, kissé otromba módon térbe forgatott lépcsőblokk integrálása, miszerint egy lépcső bármennyire meghatározó szerkezeti elem mégsem élhet tüntetően külön életet a nappali belsejében. A dupla magasságú légtérből pedig máris adódott a következő gordiuszi csomó: az optimális ablak-falfelület arány közelítése a szerkezetből adódó, közel hat méteres magasság sajátos fényviszonyaihoz. Aztán az emeleti előszobából végigpásztázható hatalmas, osztás nélküli falsíkok tagolása. Majd szép sorban következtek a burkolatcserék, a polcrendszerek, a fűtőtest-takarók, s végül a textíliák, a szaniterek kiválasztása.
Építkezéseken edződött háztulajdonosoknak ismerős ez a dominóelv alapján működő játék, melyben új és új problémák, munkák, majd mesteremberek követik egymást. Kezdő lakásfelújítóknak azonban nem árt ilyenkor egy mentális gondozásban is felkészült belsőépítész, mint ahogy az jelen esetben Ottlik György belsőépítész és alkotótársa volt. Utólag aztán, a munkák végeztével ahogy minden átugrott akadály kisebbnek tűnik együtt idézték fel nevetve a nehéz pillanatokat a gyönyörű, mahagóni-burkolatos nappaliban kávézgatva. Azóta többször végigleltározták az újjászületett lakás minden szegletét: az emeleti belépőből légiesen leereszkedő, fakönyöklős, lebegő lépcsőt, amely az elegáns térhatároló falba fut bele a földszinten. Ez a süllyesztett világítású parapet egyszerre szeparálja a lépcsőt, ugyanakkor plusz falfelületként, hosszanti polcmélyedésével a nappali bebútorozásához nyújtott segítséget. Igazi remekmű lett a közlekedőrendszer további része, a matt, króm stiftekkel feszített acélsodrony-korlát, mely Rékasy Bálint ötvösművész munkája. Szintén a belsőépítészek tervei szerint készültek a diószín fa-beépítések is, amelyek szinte körbeburkolják az egész lakást, követve az újdonsült falfülkék és oszlopok, horizontális osztások és párkányok logikus ritmikáját. Venczlik György bútorasztalos és csapata már az emeleti fogadótérben jelesre vizsgázott a funkcióját ügyesen rejtő, elfordítható előszobaszekrény kivitelezésével, majd ugyanitt a szerényen csak könyvtárszobának kikiáltott előzőleg teljesen kihasználatlanul álló süllyesztett falfelület burkolása és szekrényajtói következtek. Ez a sötét tónusra színezett, szép erezetű cseresznyefurnér beköszön az emeleti fürdőszobába is a mosdót átölelő, egyedi bútorzat szintén ebből készült, majd éjjeliszekrény formájában felbukkan a hálószobában és végül a földszinti helyiségekben is folytatódik. Valósággal felmelegíti, otthonosra hangolja az enteriőrt, ugyanakkor a sötét panelek mellett játszó üvegpolcok és ezüstszín keretek, fémdíszítések határozott lépést tesznek a hűvösen elegáns minimál felé. Egy szálcsiszolt, rozsdamentes acél keretezi azt a bravúros tévétartó és térelválasztó kombinációt is, amely a már említett tértagolást oldja meg a nappaliban. Az Ytongból épített, fával burkolt polcrendszer egy 180 fokban elfordítható panelben végződik, amelynek technikai bravúrja a kábeleket rejtő, csapágyas forgatótengely. A mélybarna fapolcok, hátfalak, padlóburkolatok és fűtőtest-díszítő panelek mellé a fényerőszabályzós, süllyesztett halogénizzók bizonyultak megfelelő világításnak. A két lakószintet jelképesen elválasztó, horizontálisan körbefutó új gipszkarton-párkányzatba is ültettek belőlük egy-egy sort, melyek lefelé és fölfelé is világítanak. A jól eltalált világítással, burkolatokkal és térelemekkel az idegennek ható lakás rövidesen a fiatal tulajdonos személyes életterévé vált.