A muzsikus házaspár Bécs belvárosában találta meg otthonát. A patinás lakásban az európai családi örökség jól megfér az Ázsiából hozott antik bútorokkal és a világ számos tájáról származó szőnyegekkel.
Amikor Korcsolán Orsolya nemzetközi hírű hegedűművész és férje, Sugár Gergely, a Bécsi Szimfonikusok kürtművésze többéves Kuala Lumpur-i munka után Bécsbe költözött, szeretett bútoraikat és különleges szőnyegeiket is magukkal hozták. Szerencséjük volt, mert olyan lakást találtak, amelyet tökéletesen családjuk igényeihez, mindennapi életükhöz tudtak igazítani.
– Az 1800-as évek végén épült ház egyik hatalmas lakásában Parisini grófnő élt. Halála után leválasztották az ingatlant, ekkor jutott nekünk a kisebbik része. Mivel a ’60-as évek óta semmihez nem nyúltak, lehetőségünk volt beleszólni a felújításba is, én választhattam ki az összes burkolatot, a színeket. Fontos szempont volt a bútoraink elhelyezése, e tekintetben fájdalmas döntéseket is kellett hoznunk, például az antik kínai esküvői ágyunk nem fért be – idézi fel Orsi az átalakítást.
A muzsikus házaspár régi építésű házban keresett lakást, hiszen a napi gyakorlás így kevésbé okoz gondot: a majd 4 m-es belmagasságú terek és a vastag falak szinte elnyelik a hangot.
– Olyan otthont akartunk, ahol van gyerekszoba, külön háló, és itt még egy gyakorlószobát is kialakíthattunk. A lakás egyébként az I. kerületben van, közel a Konzerthaushoz és a Musikvereinhez, ahol Gergő zenekara játszik, és a Palais Pálffyhoz, ahol a zeneiskolám van – folytatja vendéglátónk.
A lakásba lépve nagy, egyik oldalán végig ablakos előtérbe jutunk, ez a helyiség a sok fénytől olyan, mint egy hangulatos télikert, és mivel belső udvarra néz, kifejezetten nyugodt, csendes, tavasztól akár napozni is lehet itt. Az Orsi által választott fekete-fehér padlóburkolat a konyhában folytatódik. Már az első pillanatban feltűnnek a jellegzetes keleti szekrények, amelyeket kelet-európai antik bútorokkal és néhány izgalmas modern darabbal párosítottak.
– Az örökölt és az új életünkben vásárolt antik darabok remekül illenek egymáshoz. Szenvedélyem a régi bútorok gyűjtése, bevallom, ez volt az egyik oka, hogy elfogadtuk az ázsiai szerződést – magyarázza a hegedűművész. – A magunkkal hozott bútorok többsége kínai, de pár indonéz, balinéz, tibeti és burmai példány is van közöttük. Nagyon szeretjük a szőnyegeket, és egy pakisztáni kereskedőtől sokat tanultunk róluk. Egyedi, használt vagy antik darabokat választottunk, nem a tökéletesség volt a fő szempont. Így került a lakásba két afgán szőnyeg, egy nomád balouch és a nappaliba egy varázslatos perzsaszőnyeg.
– A fürdőszoba berendezéséhez a pinengi Eastern & Oriental Hotel koloniál stílusa adta az ihletet. Ez volt Délkelet-Ázsia első luxushotelje, a fürdők még ma is az egykori angol eleganciát idézik – folytatja Orsolya. – A cementlapmintás járólap, a fekete-fehér metrócsempe ötlete innen származik. A csaptelepeket egy angol webshopból rendeltük.
Az étkezőbútor, a tálalószekrény viszont örökség, a falakra pedig a két művész családi fotói kerültek – mintha szeretteik minden étkezésnél velük lennének. Utóbb megtudjuk, az összeállítás malajziai otthonuk falán is éppen ilyen elrendezésben volt látható.
Még több képet a lenti galériában találsz!
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várunk minden nap!