Házigazdáink a gyerekek születése előtt találtak rá erre a házra. Egy építészként dolgozó barátjuk segítségével megalkották álmaik otthonát.
Amikor közel húsz éve házigazdáink a családalapításon gondolkodtak, az első kérdés természetesen az volt, hol építsék fel otthonukat. A fiatalasszony korábban Budapest kertvárosi részén élt, így szinte biztos volt, hogy olyan ingatlant keresnek, ahol sok a zöld növény, csend és jó levegő van.
– Szerencsések vagyunk, mert az építkezés kapcsán semmilyen rossz emlék nem maradt bennünk. Minden flottul ment, ha nehézségek, kérdések adódtak, viszonylag gyorsan meg tudtuk oldani. A telek vásárlása is egyszerű volt: szinte azonnal rábukkantunk erre a hatvanas években épült nyaralóra. Ami aztán évtizedekkel ezelőtt lakóövezet lett ugyan, ám a környék csendes, nyugodt maradt – ami nekünk mindennél fontosabb szempont volt –, ráadásul a kert tele volt fákkal, bokrokkal – meséli házigazdánk.
A ház tervezését egy tapasztalt építészmérnök vállalta el, aki kihívásnak és egyben örömteli feladatnak tartotta, hogy megalkossa a fiatal pár közös otthonát.
– Sokan azt mondják, hogy az első önálló otthon soha nem sikerül tökéletesre, hiszen tapasztalat nélkül nehéz átlátni, átgondolni, milyen legyen a lakás, pláne, ha még nincsenek gyerekek. Mi azonban teljesen elégedettek vagyunk. Persze, a tervezőnk nem volt már kezdő, így az ő ötletei, tanácsai sokat segítettek. Ami nekem nagyon tetszik, hogy nincsenek fölösleges terek. Az eredeti nyaralóhoz hozzáépítettünk egy hasonló, kocka formájú épületrészt, és ennek a geometriai formának köszönhetően minden négyzetmétert ki tudunk használni.
Az egész házon kívül és belül egyaránt a fa meleg sárgás-barna, a fém szürke és a falak fehér színének hármasa dominál, ami kifejezett kérés és koncepció volt.
– Szeretjük az egyszerűséget és a letisztult formákat, ráadásul mivel két részből áll maga az épület, fontosnak tartottuk az egyéb módon megnyilvánuló egységet, ezért jelenik meg mindenhol a fa-fém-fehér hármasa. Ezenkívül még ahhoz ragaszkodtunk, hogy a nappali és a privát rész elkülönüljön. Az egy térben helyet kapó konyha-nappali-étkező került az új részbe, a hálót, a fürdőszobát és a télikertet pedig a régi szárnyba terveztük. Sőt, egy tolóajtóval le is lehet választani a nappalit, ami szintén nagyon hasznos.
Még több képért görgess a lenti galériához!
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várunk minden nap!