Maggie és Paul New York zajos forgatagából költöztek a meseszép vidékre, ahol közös munkával egy százéves házban valósították meg vágyaikat.
A pörgős, aktív emberek életében is elérkezik az a pillanat, amikor szeretnék megváltoztatni a mindennapjaikat, és előtérbe kerül a család. Így történt ez Maggie és Paul esetében is. Sokáig mindketten munkamániás módon hajtották magukat, de aztán elkezdtek vágyakozni valami más után.
– Amerika keleti partjától a nyugatiig mindenhol dolgoztunk, egy percre se álltunk meg soha – emlékszik vissza Maggie. – Nagyon fárasztó volt a rengeteg utazás, ezért határoztuk el, hogy új életet kezdünk.
Ausztrál házigazdánk New Yorkban ismerkedett meg német–amerikai származású férjével. Összeházasodtak, és három gyermekük született. A család történetének új fejezete egy döntéssel kezdődött: elhatározták, hogy Sidney-be költöznek.
Megvásároltak egy Arts and Crafts stílusú, az 1920-as években épült villát az északi parton, de hamar rájöttek, hogy csak a kert és a táj vonzó, maga az otthon, a lakótér sötét, elhanyagolt és barátságtalan. Így kis idő elteltével beköltöztek egy környékbeli, 1908-ban épült emeletes házba, és azonnal el is adták a másikat. A négyszobás épület nagyon rossz állapotban volt, de az új tulajdonosok meglátták benne a lehetőséget.
A földszinten kibontották a falakat, így létrejött egy hatalmas közös családi tér, ahol már csak a meglévő kincseket, műalkotásokat, bútorokat kellett elhelyezni. A házaspár rengeteget utazik szerte a világban, ugyanakkor szenvedélyes gyűjtők, nem meglepő tehát, hogy a számukra fontos darabokat ebbe a házba is magukkal hozták.
A belső tér dizájnját a sok élénk szín és az eklektika határozza meg. A fehér konyhát feldobja a pink munkalap és a fekete táblafalat díszítő színes betűsor, az étkezőbe a San Franciscóban vásárolt, kézzel festett fa falitábla varázsol különleges hangulatot. A régiségkereskedésből származó kerek étkezőasztal új márványlapot kapott, a többi helyiség falát borító régi anatómiai metszetek, grafikák, festmények pedig mind úti emlékek.
– Ez a ház csupa szín és csupa élet, egy pillanatra sem bántuk meg a váltást – mondja Paul. – A tárgyak felidézik bennünk a régi utazásokat. Mind a ketten szívesen gondolunk vissza arra az időszakra, de ez az a hely, ahol valóban otthon vagyunk. Azt hiszem, voltaképpen az új otthonunk miatt szerettem meg annyira Ausztráliát.
A házról készült többi képért görgess a lenti galériához!
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várunk minden nap!