Hová érkezik haza szívesen egy neves hotellánc igazgatója? A bemutatott lakásban több olyan különleges megoldás született, amelyet a tulajdonos hivatása inspirált.
Budapest egyik legfelkapottabb részén járunk: a Dunával párhuzamosan futó, V. kerületi Molnár utca nem csak a fővárosiak körében kedvelt, a külföldi befektetők is szívesen költöznek a népszerű környékre. Itt talált rá a svájci tulajdonos erre a nagyjából 140 m2-es, nagy belmagasságú polgári otthonra. Szabó Moni lakberendező a régi lakást szinte az alapoktól újratervezte.
– Amikor először megnéztem, egy rossz állapotú és rossz beosztású lakást láttam, telezsúfolva nehéz bútorokkal. Tulajdonképpen egyetlen jól használható pontja sem volt – emlékszik vissza a kezdetekre Moni, aki Tuzson Péter generálkivitelező (Profive Kft.) segítségével teljesen megváltoztatta a helyiségek elrendezését.
– Az ingatlan két hálószobából és egy ablak nélküli hálófülkéből, úgynevezett alkóvból állt, a megrendelő pedig egy háromhálós-fürdőszobás otthont szeretett volna – avat be a részletekbe Péter.
Ez az oka, hogy egyedül a nappali maradt az eredeti helyén és formájában, minden más helyiség átalakult. Ám nem az alaprajz újragondolása jelentette az egyedüli problémát. Mint a tervezés során kiderült, a lakás egy ferde falú házban található, ami némi bonyodalomhoz vezetett.
– Tulajdonképpen a falak az erkély irányából kifelé nyíltak, a két főfal elfutott egymástól. Tehát az új válaszfalak kialakításakor meg kellett keresnünk azt a pontot, amire merőlegest húzunk – magyarázza Péter.
A valóságban azonban a megoldás nem volt ilyen egyszerű: hiába találták meg a kulcsfontosságú pontot, hiába lett párhuzamos minden válaszfal, a fürdőszoba burkolásánál mégis problémák adódtak. Végül a gipszkartonozás mellett döntöttek, annak érdekében, hogy a három helyiség szögei megfelelőek legyenek.
Amellett, hogy az épület izgalmas kihívásokat állított a szakemberek elé, a megrendelőnek is akadtak különleges kérései.
– Ügyfelünk egy világhírű szállodalánc igazgatója, és kimondottan fontos volt számára, hogy a lakásban egyfajta „szálloda-feeling” uralkodjon. Ezért került sor például a konnektorok melletti USB-csatlakozók kiépítésére, nemcsak a hálóban, de a nappaliban és a konyhában is – mondja Moni.
– Emellett – itthon nem túl szokványos módon – az összes vécében található egy-egy fali zuhanyszerelvény. – Ez külföldön teljesen hétköznapi tartozék, általában kérni szokták a mellékhelyiségekbe – mesél nyugat-európai tapasztalatairól Péter.
A lakás berendezése terén Moni teljesen szabad kezet kapott: – Egy stílusában elegáns, modern lakást képzeltem el – magyarázza. – A nagypolgári miliőre, valamint a több mint 3 m-es belmagasságára a függőleges csíkozással erősítettem rá: ez az úgynevezett „pálcázás” végigvonul minden helyiségen, megjelenik az ajtókon, a bútorokon, és még jobban kihangsúlyozza a terek nagyságát. A szállodai atmoszférát idézi meg a fő hálószoba ágya mögötti hátpanel, amely igazi fából és laminált anyagból készült.
Arra a kérdésre, hogy melyik a kedvenc pontja a lakásban, a tervező ezt a megkapó hangulatú részt nevezi meg, a nagy fürdőszobával és a hozzá tartozó gardróbbal.
– Persze szeretem a többi hálószobát is, a meghagyott eredeti beltéri ajtókat, illetve a függőleges csíkozást, amelyre az egész lakásban rájátszottunk – sorolja. – Komoly kihívást jelentett ez a munka, ugyanakkor igen sok örömöt adott, a teljes folyamatot élveztem.
A lakásról készült további képeket a lenti galériában találod meg. Görgess tovább érte!
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várunk minden nap!