A régi dél-afrikai gyárépület felső szintjén sokáig fitneszterem működött, de aztán továbbálltak a bérlők. Házigazdánk, Ferdi Louw dizájner azonnal lecsapott az ingatlanra. Azt állítja, ez a hely maga a kánaán.
Amikor sikerült megvásárolnia a régóta csodált gyárépület 300 négyzetméteres felső szintjét, Ferdi végre kiélhette minden alkotói vágyát. Lakberendezés és bútortervezés egyaránt szerepel a repertoárjában, szűkebb szakterülete pedig a különleges és nagy felületeken alkalmazható speciális festészeti technológiák alkalmazása.
– Ha másoknak tervezek lakást, kertet vagy bútorokat, a munkát mindig alapos előkészület, mérlegelés előzi meg. De a saját lakásomnál végre az ösztöneimre bízhattam magam, mindent úgy csináltam, ahogy éppen akkor a szívem diktálta – meséli házigazdánk.
Éveken át egy apró apartmanban lakott, ám egy idő után azt vette észre, hogy neki már alig marad hely a sok személyes tárgy között.
– A garzonban az volt a jó, hogy a szeretett tárgyaim folyamatosan ott voltak körülöttem. Ebben a lakásban viszont éppen a tágasságot szeretem, élvezem a hatalmas teret, amely körülvesz – mosolyog a tervező. – Sajnos képes vagyok egy perc alatt beleszeretni egy-egy bútorba vagy ami még rosszabb: egy teljesen új koncepcióba.
A korábban itt működő fitneszterem hagyatékaként Ferdi egy szaunát is talált az újonnan birtokba vett ingatlanban, amit barátai legnagyobb sajnálatára azonnal raktárhelyiséggé alakított.
– Jól hangzik, hogy „van egy szauna a lakásomban”, de igazából nem sok haszna lett volna – mondja. – Dél-Afrikában ugyan nincs trópusi forróság, de azért elég meleg van ahhoz, hogy ne kívánjon szaunázni az ember, amikor hazaér. A munkát viszont sokszor hazahozom, ami az én esetemben olykor igencsak helyigényes. Vagyis a raktárra nagyobb szükségem volt. Viszont mindig szerettem volna egy trópusi kertet. Erre elméletileg a harmadik emeleten nincs lehetőség, ezért az egyik ablakot leragasztottam átlátszó fóliára printelt dzsungel-dizájnnal – mutatja büszkén a szóban forgó nyílászárót, amely előtt ráadásul valódi trópusi szobanövények burjánzanak a polcokon és cserepekben.
– A munkám során folyton kompromisszumokra kényszerülök – magyarázza Ferdi. – A megrendelőim teljesen szabad kezet adnak nekem, de egyszerűen nem kerülhet három franciaágy egy lakásba. Nos, nálam éppen ennyi van, pedig csak ketten élünk itt a párommal.
És hogy mit tanácsol Ferdi azoknak, akik egy régi raktárhelyiséget alakítanának lakássá? Szerinte a feladat nem annyira bonyolult, mint amilyennek első hallásra tűnik.
– Belevághatunk akár egyedül is – állítja. – Első lépésként fessük fehérre a falakat, mert ez jól kihozza a tér struktúráját. Ezután a földre húzott vonalakkal és paravánokkal kísérletezhetjük ki, hogy hol szükségesek átalakítások, hova illenek a nagyobb bútorok. Akiben van valamennyi kreatív véna, annak lakberendezőre sincs szüksége.
Még több fotóért görgess a lenti galériához!
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várunk minden nap!