A reklámszakmában dolgozó Ágnes közel 30 éve Hamburgban él, ám fotográfus férjével úgy döntöttek, létrehoznak egy budapesti bázist, ahova utazásaikat követően hazatérhetnek.
– Imádjuk a belvárost, ezért itt kerestünk otthont magunknak, vagyis egyáltalán nem véletlen, hogy beleszerettünk ebbe a Palotanegyedben lévő lakásba – emlékszik vissza Ágnes a kezdetekre. – Amikor először beléptünk, kicsit ijesztően hatottak ránk a vad színekben pompázó falak, ráadásul akkor még több ajtón keresztül lehetett megközelíteni az előszobából a lakás többi helyiségét. Ezektől az apróságoktól eltekintve azonban minden elvárásunknak megfelelt a jó állapotú századfordulós ház, a gyönyörű lépcsőház és a legfelső szinten található saroklakás a csöppnyi terasszal.
A Németország és Budapest között ingázó házaspárnak szenvedélye a lakberendezés, Ágnes még bútorokat is tervez. A közel 150 m2-es, négyszobás, hamisítatlan nagypolgári lakás pedig alaposan megmozgatta a fantáziájukat. A kellemes térélmény megteremtése mellett fontosnak tartották a lakás eredeti elemeinek megmentését, és örültek, hogy végre méltó helyre kerülnek a különleges bútorok, berendezési tárgyak, amelyeket utazásaik során gyűjtöttek össze különböző bolhapiacokon, régiségboltokban nézelődve.
– Az utóbbi években hobbinkká vált a régi bútorok felújítása és átalakítása, az úgynevezett „upcycling”, ezek a darabok az egész lakásban helyet kaptak. Ilyen például a férjem által megfiatalított hálószobai komód, vagy a barokk kanapé a nappaliban. A legizgalmasabb összeállítás a szalonban látható, itt ugyanis antwerpeni art deco fotelokat párosítottunk egy jellegzetes francia állólámpával és egy angol tükrös bárszekrénnyel – vezet körbe Ágnes a lakásban. – Az erkélyen pedig remekül mutatnak a ma már ritkaságnak számító, eredeti francia Tolix bisztrószékek.
A szellősen berendezett terek extravagáns, egyedi kialakítása szemet gyönyörködtető. A bútorok egy része Ágnes ötletei alapján készült: egyedi darabok, mint az acélvázas fa könyvespolc vagy a márványlappal fedett, spirál acélvázú éjjeliszekrény a hálóban.
– A tárgyakat, bútorokat stílusuktól függetlenül úgy párosítom, hogy az enteriőr látványa meghökkentően izgalmas, friss hatást keltsen, de közben nem feledkezem meg a praktikumról sem. Fontos, hogy egy otthon ne csak lakályos, élhető hely legyen, hanem esztétikai élménnyel is szolgáljon – foglalja össze Ágnes lakberendezési alapelveit.
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért!