A háromgyermekes házaspár nem először teremtett új otthont a családnak, most költöztek harmadik alkalommal. A kissé rideg, új építésű pasaréti házat eklektikus berendezéssel varázsolták barátságossá és stílusossá.
A családok életében a gyermekek növekedése miatt különféle szakaszok követik egymást, és optimális esetben az otthonuk is tükrözi a változásokat. Megesik, hogy a költözés jelent megoldást, például ha kisebb vagy nagyobb térre van szükségük, illetve ha fontossá válik az ingatlan elhelyezkedése. Ildikóék harmadik otthonukat vették birtokba a közelmúltban, amelyet tökéletesen saját ízlésükhöz és szükségleteikhez igazították. Egy szürke-fehér, minimalista lakásból színes és barátságos, eklektikus családi otthont várazsoltak.
Pasarétre húzott a szívük
A házaspár régóta kedveli Pasarétet, de korábban nem sikerült megfelelő ingatlant találniuk a frekventált városrészben. Kompromisszumos megoldásként egy naphegyi villalakást választottak, aztán másfél évvel ezelőtt végre átköltözhettek a vágyott környékre. A fehér-szürke színvilág által meghatározott, minimalista külső megjelenés és az olasz dizájn uralta belső terek egyáltalán nem fogták meg Ildit, hiszen ő inkább a patinás, történelmi épületeket kedveli. Szerencsére mégis adott egy esélyt a pasaréti ingatlannak. A személyes látogatás során ő is meglátta benne a lehetőséget, aztán lassan teljesen beleszeretett.
Önállóan kezdtek neki az átalakításnak
A ház kitűnő műszaki állapotban volt, és az alaprajz szintén megfelelt az ötfős család elképzeléseinek. Tulajdonképpen csak a dizájnon kellett módosítaniuk, hogy az enteriőrt saját ízlésükhöz igazítsák.
A házaspár a korábbi átalakítások során nagy rutint szerezett, így maguk végezték el a feladatokat, bár a tervezett változtatásokkal kapcsolatban kikérték régi barátjuk, Hope-Bánszki Anikó lakberendező véleményét. Alapvetően arra törekedtek, hogy otthonuk praktikus legyen, és stílusa passzoljon hozzájuk, ezt a két dolgot mindvégig szem előtt tartották.
Ennek jegyében eltávolították a textiltapétákat, és a falakat fehérre festették. Látványos változást hozott, hogy a korábban sötét diószínű parkettát felcsiszolták, és világos tölgyszínűre pácolták. Ezekhez az alapokhoz jól illik a domináns meleg barna árnyalat, amely minden helyiségben fontos szerepet kap.
A végeredmény: praktikus, ugyanakkor eklektikus enteriőr
A házaspár szívesen vegyíti a régi és modern darabokat, és előnyben részesítik a letisztult vonalvezetésű bútorokat. A harmóniát árasztó eklektikus enteriőrök létrehozása nem egyszerű feladat, ők azonban sikeresen egységbe foglalták a Bauhaus, a mid-century modern és a kortárs elemeket. A bejárati szint nagy részét az összenyitott konyha-étkező-nappali foglalja el, a kertkapcsolatnak köszönhetően a tágas közös tér a melegebb időszakokban különösen hangulatos.
A földszinten az említett helyiségeken túl egy kis fürdőszoba található, a beépített tetőtér pedig a három gyerek birodalma, közös fürdőszobával és gardróbbal. Meghatározó elem a sötétszürke-fa konyhabútor, amely már itt volt, amikor megvették a házat. A tulajdonosok nem nyúltak hozzá, hiszen megjelenése miatt könnyen társíthattak hozzá egyéb fafelületeket.
A berendezési tárgyakat régi, jól bevált forrásokból szerezték be, retró bútorok felújításával foglalkozó cégektől, piacokon és üzletekben. A különböző időszakokat megidéző tárgyakból összeálló enteriőrt változatos festmények élénkítik. A piacon talált darabok mellett neves alkotók művei is felbukkannak a helyiségekben.
Hogyan lett az olasz dizájnból eklektikus, barátságos családi otthon? Minden részletét bemutatjuk a Lakáskultúra februári számában! Keresd a magazint az újságosoknál és az árushelyeken!
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon és az Instagramon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várunk minden nap!