Az idilli környezetben álló ház ura nyughatatlan lélek volt. Pillants be velünk a „díszletek” mögé!
Ernest Miller Hemingway 1899-ben született az Illinois állambeli Oak Parkban, tehetős család sarjaként. A középiskola után újságírónak állt a Kansas City Starnál, majd apja ellenkezése dacára belevetette magát az I. világháborúba. A Vöröskereszt munkatársaként az olasz fronton testközelből is megtapasztalta a világégés szörnyűségeit.
Első házassága után Párizsba költözött. Miközben alkotott és tudósított, karrierje egyre feljebb ívelt. Válása után visszatért az USA-ba, ahol feleségül vette Pauline Pfeiffert, és Key Westbe költöztek. Az új otthon felett érzett örömét azonban beárnyékolta apja öngyilkossága. Az író felfedezte magának Kenya és Tanzánia kincseit, a Serengeti Nemzeti Parkban is hódolt a vadászatnak…
1937-ben Spanyolországba ment, hogy a polgárháborúról tudósítson. A férfias sportok híveként (fiatalon bokszolt) bikaviadalokat látogatott. Később részt vett a II. világháborúban, Kuba partjainál segített a német tengeralattjárók felderítésében. 1944-ben haditudósítóként telepedett le Angliában, a normandiai partraszálláskor meg is sebesült. Állt haditörvényszék előtt, majd kitüntetést vett át.
1954-ben a gondviselés a tenyerén hordozta, amikor túlélt egy repülőgép-szerencsétlenséget Afrikában. Szakmai sikereit beárnyékolta a háborús élmények és szeretett apja halála miatt eluralkodó alkoholizmusa és depressziója. A kalandos sorsú művész 1961-ben önkezével vetett véget életének.
A lakás berendezéséből a házaspár mindkét tagja kivette a részét. A feleség, pénzt nem kímélve, a messzi Franciaországból, hajóval hozatta be a bútorok és kiegészítők egész sorát, maga Hemingway pedig a 17–18. századi spanyol bútorok megszállott gyűjtője volt.
Hemingway a dolgozószobájában töltötte a legtöbb idejét. Az asztal, az írógép, a szék úgy van beállítva, mintha a tulajdonosuk bármelyik percben bejöhetne, hogy leüljön dolgozni. A dekoráció mindent elárul az író hobbijairól…
A Nobel- és Pulitzer-díjas író birtoka hemzsegett a macskáktól. A többségük, így a személyes kedvence is, hatujjú volt. Jelenleg is mintegy 60 cica él a múzeumként működő házban.
A házat kívül-belül az apró, már-már rejtett szépségek jellemzik. A lépcső időtálló stílusú korlátsora, a képek, a fogantyúk is kifinomult ízlésről tanúskodnak.
Az író 1931-től 9 éven át, egészen a válásukig élt ebben a mészkőből épült házban a második feleségével, Pauline Pfeifferrel és két fiukkal. Az eredetileg fából készült verandát 1998-ban megtépázta egy hurrikán, azóta újraépítették, megerősítették. A házhoz egy idilli kert, egy hatalmas medence és két esővízgyűjtő ciszterna is tartozik, a vezetékes víz be vezetése előtt ezek gondoskodtak a lakók kényelméről.
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várunk minden nap!