Cselényi Eszter ruhatervező többéves munkával és biztos stílusérzékkel szabta magára otthonát, ám a berendezés folyamatosan alakul az életkörülmények változásainak és az új kedvenceknek köszönhetően.
Egy divattervezőnek szakmájából adódóan jó szeme van a részletekhez, a dizájnhoz, ez Cselényi Eszter otthonán is egyértelműen látszik. A Celeni márka alapítója lakberendező nélkül, aktuális igényeihez igazodva alakította ki új lakását. Gondosan ügyelt minden apróságra, és maga választotta ki az összes bútort, kiegészítőt és persze a Maria Callast ábrázoló képet – a világhírű operaénekes több helyen is feltűnik a lakásban, ugyanis ő Eszter nagy kedvence.
Két apró lakásból tágas otthon
– Már korábban megvettünk két rossz állapotban lévő lakást egy százéves épületben, aztán a két kis alapterületű ingatlanból létrehoztunk egy nagyot. Sok falat kibontottunk, mert tágas, világos terekre vágytam – meséli vendéglátónk. – A jelenlegi formáját két felújítás eredményeként nyerte el. A ruhamárkám indulásakor egy ideig showroomként, bemutatóteremként használtuk, de már több mint tíz éve újra itt élek.
Esztert mindig is érdekelte a lakberendezés, egyértelmű volt számára, hogy otthonát ő alakítja ki a saját elképzelései szerint.
– Szeretek főzni, és sok időt töltünk az étkezőben is, ezért úgy döntöttem, hogy a lehető legnagyobb konyhát hozzuk létre. A lakás berendezésnél mindenekelőtt a szükségleteimet tartottam szem előtt. Például rengeteg könyvnek és divatújságnak kellett helyet találni, ezért került a nappaliba a hatalmas polc – mondja Cselényi Eszter.
A könyvek iránti szeretetről árulkodik, hogy több helyiségben van egy sarok, ahol zavartalanul lehet olvasgatni. A nyugodt hangulatú háló pedig a béke szigete. A dolgozószoba korábban gardrób volt, de most két funkciót lát el, ugyanis Cselényi Eszter – aki már a járvány előtt sokat dolgozott otthonról – itt rendezett be magának egy irodát.
Szőnyeg új szerepben
Mivel a patinás épület eredetileg nem polgári lakásoknak adott helyet, a korszakra jellemző díszítések nagyrészt hiányoznak. A régi elemek közül sikerült megmenteni a nyílászárókat, valamint az egyik lakás halszálkamintában lerakott parkettáját, amelyet a felújítást követően fehérre festettek. A konyha és a folyosó szürke hidegburkolatot kapott, míg a hálószobába laminált parkettát fektettek.
– A padlóból nem sok látszik, ugyanis imádom a szőnyegeket – mondja mosolyogva a tervező –, a gyűjteményem nem is fért el itthon, így néhány darabot kölcsönadtam. A kedvencem az a képösszeállítás, amely az étkezőasztal fölött látható. Egy „menthetetlen” százéves nomád szőnyeg darabjait keretekbe tettem, hogy mégis megőrizhessek belőle valamit.
Finom eklektika
Eszter tudatosan döntött az eklektikus stílus mellett, és biztos kézzel keverte a különböző irányzatokat.
– Nagyon szeretem a régi tárgyakat, a klasszikus lakberendezési elemeket. Ezért díszíti a nappali plafonját stukkó, és ezért választottam régi csillárt – magyarázza. – Szabadidőmben gyakran járok bolhapiacokra, sok darabot így találtam. De a külföldi utazásokról sem jöttem haza üres kézzel, igyekeztem megvenni mindent, ami megtetszett. Ez a gyűjtőszenvedély persze néha komoly kihívások elé állított, a fürdőszobát díszítő, kőből készült Buddha-szobrot például kalandos módon szállítottuk Baliról Budapestre.
Nézd meg az Eszter otthonáról készült videónkat, a lenti galériában pedig még több képet találsz erről az eklektikus lakásról!
https://www.youtube.com/watch?v=J4obP0DmwKU
Köszönet a kellékekért a Bonami, a Zara Home, a H&M Home és a Butlers üzleteknek.
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon és az Instagramon is! Lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várunk minden nap!