Ez a ház organikusan alakult az évek során, ahogy újabb és újabb változások történtek a tulajdonosok életében. Most teljes ünnepi pompájában nézhetik meg olvasóink, és egyúttal egy több évtizedes barátság történetébe is bepillantást nyerhetnek.
A hidegkúti családi ház tulajdonosait és Bárdos Zsuzsa lakberendezőt évtizedek óta szoros barátság fűzi egymáshoz, így magától értetődő volt mindannyiuk számára, hogy a három ütemben zajló átépítés utolsó szakaszát is együtt fogják lebonyolítani.
Régi munkakapcsolat és barátság adta a bizalmat
„Még a karrierünk elején tíz évig dolgoztunk együtt Zsuzsával. Én megkerestem az ingatlanfejlesztőket, ő pedig berendezte a mintalakásokat. Kezdettől fogva kedveltem a gondolkodásmódját, tetszett a stílusa, és biztos voltam benne, hogy egyszer ő fogja majd berendezni a mi lakásunkat is” – idézi fel megismerkedésüket Vali, aki a családi kiadójuk által megjelentetett lakberendezési magazin hirdetési vezetőjeként került kapcsolatba a szakmával.
Alapelv: nem dobunk ki semmit!
Vendéglátónk már a beszélgetés elején elárulja, miért szereti Zsuzsa munkáit. A legfontosabbnak azt tartja, hogy a tervező kiemelt figyelmet fordít a részletekre, és bár sokféle stílust olvaszt egybe, az általa megálmodott terek tökéletes harmóniát sugároznak, soha nem zsúfoltak. Leírása tökéletesen illik erre az enteriőrre.
„A ház 2000 óta folyamatosan formálódik. A mostani, nagyobb lélegzetvételű átalakítás során igyekeztem megőrizni az eddigi hangulatot, és felhasználtam vagy újragondoltam a meglévő bútorokat, kiegészítőket. Nem dobtunk ki semmit, csak máshová helyeztük a tárgyakat, és pár új darabbal frissítettük az összképet” – mesél Zsuzsa a 23 éve tartó munka legutóbbi fázisáról.
Lassan birtokba vették az egész családi házat
Vali és férje, Zsolt fiatal házaspárként a manzárdtetőben lévő lakásban kezdte meg önálló életét, ide hozták haza az első kisbabájukat. A földszint akkor még az idősebb generációé volt. Aztán a második kislányuk születése után a tetőtérben kialakítottak két gyerekszobát, lent pedig beépítették a teraszt nappalinak. A terasz pillérei közé hatalmas ablaktáblákat építettek, hogy beragyogja a fény a teret. A konyhába viszont sávablakot választottak, mert csak így tudták elhelyezni a felső szekrényeket. Végül a harmadik ütemben a család teljes egészében birtokba vette a 180 m2-es házat. A földszinten található külön lakrész területén egy tágas nappalit, egy előszobát, egy vendégmosdót, valamint egy mosókonyhát rendeztek be…
Ha kíváncsi vagy a hidegkúti családi ház minden részletére, a Lakáskultúra magazin decemberi lapszámában megtalálod hozzá a teljes cikket, gyönyörű fotókkal!
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon és az Instagramon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várunk minden nap!