Csupa dizájnbútor és válogatott régiség fogadja a látogatót ebben az elegáns lakásban. Az is hamar kiderül, hogy a tulajdonos gyűjtőszenvedélye nem csak az otthonát határozza meg, ugyanis egy étteremmel kombinált galériát vezet.
Budapest belvárosában, egy klasszikus, régi bérházban járunk. Mivel ezen a részen az utca szinte térszerűen kiszélesedik, napfényben úszik a tágas nagypolgári lakás.
Izgalmas előzmények vezettek a lakás kiválasztásához
Fiatal tulajdonosa Újlipótvárosból költözött ide, előzőleg pedig Angliában élt, ahol művészettörténetet és pszichológiát tanult.”Sok eladó ingatlant megnéztem a környéken, mert praktikus okokból a galériám közelében akartam lakni. Nem szeretek korán kelni – mondja nevetve Ágnes. – Tulajdonképpen a kilátásba szerettem bele, Budapest itt gyönyörű! De tetszett a sok természetes fény, a nagy belmagasság és maga az épület is, így könnyű volt meghoznom a döntést.”
Megmentette az eredeti nyílászárókat
Bár a lakás jó állapotban volt, csak a terek kiosztása maradt változatlan, minden mást teljesen felújítottak, többek között az eredeti nyílászárókat is. Ágnes elárulja, hogy máskor is következetesen ragaszkodik a régi ablakok, ajtók megőrzéséhez – a nővérével és az édesanyjával közösen működtetett vállalkozásuk keretében ugyanis luxuslakásokat újítanak fel és adnak ki. Számos projektet lebonyolítottak már eddig, azaz sok tapasztalatot szerzett, ráadásul a kipróbált szakembergárda is adott volt, épp ezért nem félt belevágni saját otthona felújításába.
„A berendezés során az volt a célom, hogy az enteriőr stílusa tükrözze a ház hangulatát. Kiindulásként minden szobához választottam egy alapszínt, ezek a visszafogott pasztellárnyalatok jelennek meg a szőnyegeken, amelyek nagy felületet foglalnak el, és ezért meghatározzák a miliőt” – magyarázza Ágnes.
Csodás eklektika, ikonikus tervezői darabokkal
A helyiségek elárulják, hogy vendéglátónk kedveli az eklektikát. A nappali lendületesen ívelt mid-century modern karosszékével szemben egy modern, szintén íves Saba kanapé áll.
Az Otto Müller tervezte, 60-as évekbeli rózsafa étkezőszékek egy letisztult formavilágú Zanotta ebédlőasztalt vesznek körbe. A hálószoba hatalmas Molteni ágya mellett pedig Breuer Marcell ikonikus Vaszilij széke áll. Néhány visszatérő elem az összes szobában megjelenik, például mindenütt fontos szerepet kapnak a mid-century modernre jellemző rózsafa tárgyak és a hatalmas antik tükrök. A régi darabok a tulajdonos saját galériájából származnak, a beépített bútorokat pedig együtt tervezte az asztalossal, miután gondosan számba vették műtárgyakat, és lemérték a helyigényüket.
– A gyűjteményemből azok a darabok kerültek az otthonomba, amelyektől nem tudok megválni. Persze néha lecserélek ezt-azt, azonban a legtöbbhöz ragaszkodom. Már gyerekkoromtól él bennem a gyűjtőszenvedély, először a japán selymekbe szerettem bele…
Az álomszép belvárosi lakás még számtalan izgalmas részletet és különleges lakberendezési tárgyat rejt. Az otthont teljes egészében a Lakáskultúra magazin áprilisi számában mutatjuk meg, mégpedig rengeteg fantasztikus fotóval! Ha felkeltette érdeklősésedet a téma, szerezd be a Lakáskultúra magazin áprilisi számát! Kapható az újságárusoknál!