Egy lakásra akkor mondjuk, hogy nagypolgári, ha kellően látszódik rajta az idő múlása, de mégis sikkes a mai korban is. A bohém eklektika már csak egy ráadás.
A nagypolgári lakásokban a belmagasságnak köszönhetően mindennek megvan a maga helye és küldetése. Minden régi és új bútordarabnak jelentősége van, így jobban tudnak érvényesülni egymás mellett. Jól megférnek együtt a régi időkből ránk maradt ereklyék és az újonnan begyűjtött tárgyak is.
Az ebédlő szinte minden lakás központi eleme, így ebben a térben mindig nagy hangsúlyt kapnak a stílusjegyek. Az ebédlőasztal lehet egy súlyosabb, értékesebb darab, aminek a környezetében egy különleges festmény és néhány mintás porcelán is jól néz ki. A korabeli tálalószekrényben még dekorációként is szolgálhat a nagyitól ránk maradt étkészlet.
A hálószobát a színek összhatása és a lakástextilek teszik karakteressé. Minél finomabb, nőiesebb árnyalatokhoz és anyagokhoz nyúlunk, annál nyugtatóbb lesz az összhatás. Az ágy mellett helyet kaphat egy-egy különlegesebb éjjeliszekrény is.
A lakás egy félreeső részében kedvünkre berendezhetünk egy kávézósarkot. Mutatós hatást érhetünk el, ha a függöny motívumából merítve ugyanazzal a textillel vonjuk be a székek és a dekorációs párnák felületét is.
A fürdőszobában értékes motívumokra lelhetünk, ha meghagyjuk a régi csempét. A bohém, kissé vidámabb kellékek itt is feldobhatják a hétköznapokat. Az apró kiegészítők felhalmozásában mindenképpen legyen valami rendszer, amitől egységes marad a kép.
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért!