Izgalmas anyagok és stílusok párosítása jellemzi ezt a kivételes atmoszférájú budapesti lakást, ahol a tervező egy-egy egyedi kiegészítő köré építette fel a helyiségek hangulatát.
„Rendszeresen nézelődöm régiségkereskedésekben és vásárokon. Ha beleszeretek egy tárgyba, képes vagyok az egész koncepciót a köré építeni” – magyarázza Laász Orsolya, aki nem mellesleg lakberendező, így saját otthonát természetesen ő tervezte meg.
A forgalmas utcák nyüzsgése után a barátságos helyiségek tökéletes nyugalmat biztosítanak az itt lakóknak. A tulajdonosok a hatalmas belmagasságot kihasználva izgalmasan eklektikus enteriőrt teremtettek a hetven négyzetméteres lakásban. Az alaphangulatot a régi polgári világot idéző dupla ajtók, a modern fémszékek, rusztikus faasztalok és karakteres világítótestek adják meg, utóbbiak még az indusztriális stílust is becsempészik a belvárosi falak közé.
„Három hálószobát szerettünk volna, ezért a kamrából fürdőszobát, a konyhából pedig egy pluszhálót alakítottunk ki. A konyhát a nappaliba helyeztük, a két funkciót pedig egy hatalmas rusztikus asztallal választottunk el egymástól. Itt található a lakás számomra legkedvesebb eleme, a konyhapult modern, fémes felülete fölött végigfutó szürke cementlapkavalkád, amely mind stílusában, mind színvilágában jól passzol a hatalmas ipari lámpákhoz” – mutatja a jellegzetes darabokat Orsi.
A személyességet és intimitást házigazdánk különböző anyagok kombinálásával fokozta. A fa és a fém játékos összhangban uralja a teret, de a nappaliban éppúgy találunk rattantárgyakat, mint geometriai mintás szöveteket, és helyet kapott itt egy bőrszerű kanapé is.
„A rusztikus darabokhoz tökéletesen illik a bontott tégla és a nappali falának színe. Persze itt is van kedvencem, a hatalmas falióra, amely rendíthetetlenül vigyáz arra, hogy ne késsünk el a legrohanósabb reggeleken sem” – folytatja otthona bemutatását a fiatal szakember.
A konyha modern berendezését kávészsákokból készített képek egészítik ki, a felfutó cementlapok mögötti szürke falszíntől pedig még fiatalosabbnak tűnik az enteriőr. „Nem mentünk el egyetlen irányba sem. Számomra az volt fontos, hogy a fa, a különböző textíliák és a földszínek a lakás minden pontján megjelenjenek. Az eklektikus stílus titka abban rejlik, hogy azok a darabok, amelyek önmagukban érdekesek, együtt is működhetnek, bár nyilvánvalóan más-más irányzatot képviselnek” – hangsúlyozza Orsi, akinek az egész család segített a felújításban.
Apósa főleg a műszaki munkálatokban vett részt, de a nagyszülők a gyermekfelvigyázásban is oroszlánrészt vállaltak. Nemcsak a nappalinak, a többi helyiségnek is van olyan pontja, amelyet Orsi „apró gegnek” nevez. Ilyen például a fürdőszobai lámpabúra – ezt eredetileg ágymelegítőként használták. Ma már nehéz elképzelni, de több száz évvel ezelőtt a fémszerkezet közepébe helyeztek egy forró követ, hogy melegítse használója átfagyott tagjait egész éjszaka. Orsolya ebbe a részbe illesztette az izzót, és az egyedi megoldás kétségtelenül különös hangulatot teremt a lakás legkisebb helyiségében.
„Az ehhez hasonló apró részletek miatt érzi úgy az ember, hogy igazi otthonban él. Szívemet-lelkemet beleadtam ebbe a felújításba, mert olyan lakást akartam létrehozni, amely nemcsak képeken szép, de benne lakni is jó” – összegzi szakmai-emberi koncepcióját a lakberendező tulajdonos.
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért!