Mindig különös izgalommal kukkantunk be egy szakmabeli otthonába. Papp Linda budapesti lakása azonban nemcsak ezért, hanem különleges megoldásai miatt is tartogatott számunkra érdekességeket.
Az egyetemi-kollégiumi évek után ebben a mindössze 50 négyzetméteres lakásban találta meg Papp Linda belsőépítész a maga részére azt a helyet, amelyet igazán otthonnak nevezhet. A 3,6 méteres belmagasságú lakás Budapest hetedik kerületében található, egy régi postaépületből kialakított társasházban.
– Azonnal beleszerettem a házba és a lakásba, mivel egyszerre őrzi a nagypolgári budapesti életérzést, mégis minden vadonatúj volt benne. A lakásnak kiváló az elosztása is, belépéskor egyből átlátható az egész – meséli Linda, aki azt is elárulta nekünk, hogy eleinte tartott az amerikai konyhától, mivel mindennap főz. Éppen ezért a legnagyobb kihívást a konyha-étkező rész kitalálása okozta.
– Szükségem volt nagy felületű pultra, ám a mellé elhelyezett étkezőasztal már nagyon lecsökkentette volna a mozgásteret. Így jött létre az a hibrid megoldás, ahogy az étkező és a pult összeolvadt, kialakult egy két fő számára kényelmes asztal. A vendégek fogadásához a pult alá tolható asztalkát terveztem, ami szükség esetén könnyen elérhető és nem foglal helyet a térből. A végeredmény annyira jó lett, hogy ma már el sem tudnám képzelni az életemet egy külön helyiségbe helyezett konyhával.
A lakáson érezhető, hogy lakójához közel áll az eklektikus stílus, a különböző elemek kavalkádja tökéletes harmóniát kelt: szépen megfér egymás mellett a neobarokk tükör, az íróasztal, a minimalista könyvespolc és konyha, az indusztriális lámpák, illetve a retró bárszékek és fémtáblák.
– A stíluskorszakok közt kialakuló feszültség kizökkent, megmozgat, felráz, ezáltal gondolkodásra késztet és előre visz – magyarázza Linda. – Számomra nagyon fontos, hogy a kortárs elemek közt mindig jelenjenek meg régi tárgyak, bútorok, melyek – ha jó a házasítás – kiemelik, erősítik egymást.
Már ebből is látszik, hogy ebben az otthonban mindennek története van, de talán még jobban megmutatkozik ez az előszobában, amely egyben Linda kedvenc helyisége.
– Itt rengeteg történet, üzenet és misztérium van elrejtve. Belépéskor a kézitükör-gyűjteményem fogad, amelyek a múlt század nőiességét idézik az iparművészet kecses darabjaival. A thonet moziszékek fölött található pozsonyi képeslap-gyűjtemény szülővárosom száz évét tárja elénk, az oda címzett lapokon pedig igazi élettörténetek darabjaiban merülhetünk el 1897-ig visszamenően.
A lakás izgalmas, fiatalos eklektikája, mégis harmonikus nyugalma mindenkire hat, és nemcsak az alapanyag volt nagyszerű, de Linda keze munkája is.
Még több képért görgess a lenti galériához!
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várunk minden nap.