Egy kis faház a stégen, ahol a kikapcsolódáshoz szükséges funkciók tökéletesen működnek: ez a Bokodi-tónál lévő hétvégi ház jól példázza, hogy mi minden kihozható egy ilyen épületből!
Az utóbbi években vált igazán ismertté a Bokodi-tó, a különleges, hosszú stégekről és a rájuk épült horgász- és víkendházakról számtalan fotó került fel az internetre. A már nem működő Oroszlányi Erőmű egykori hűtőtavát a 60-as években hozták létre, és ma is a horgászok paradicsomaként tartják számon. Pálfi Péter, egy korábbi horgászmester fia, rendszeresen visszajár ifjúságának helyszínére. Nemrég megörökölte édesapja horgászházát, amely a sajátja szomszédságában állt, és már bontandó állapotban volt.
Mivel mi nem használtuk mindkét házat, adta magát az ötlet, hogy olyat építsünk, amit ki tudunk adni – meséli a tulajdonos.
A víz védelme érdekében tó környékén szigorúan szabályozták az építkezést. Például WC-t kizárólag a parton, zárt tartállyal, szippanthatóan lehet kialakítani, és az építményekben is csak tisztálkodásra alkalmas folyóvíz van. „A mi házunk elhelyezkedése nagyon kedvező. A bejáró csak néhány méter hosszú, ami talán kevéssé látványos, de nagyon praktikus és kényelmes” – mutat körbe házigazdánk. Az építkezés és a berendezés lebonyolításával a tulajdonosok Batu-Weinber Anitát bízták meg. A kapcsolat nem új, ugyanis a szakemberrel korábban együtt dolgoztak a saját házukon, illetve egy lakáson. A tervező már akkor bekapcsolódott a munkába, amikor a bontandó ház még a stégen állt.
A cél az volt, hogy minimum négy ember kényelmesen eltölthessen itt pár napot, ehhez pedig előzőleg a stéget is bővítenünk kellett – idézi fel a kezdeteket Anita.
– A szívem csücske lett ez a projekt – mondja a tervező. – Egyrészt ez az első olyan munkám, ahol házat kellett terveznem, homlokzattal, térelosztással. Másrészt megfogott maga a vízpart, az üdülőépület kialakítása és berendezése. Nagyon tetszett, hogy itt lazábban lehet gondolkodni. A horgászházi hangulathoz sokan a kék-fehér színeket, a hajós motívumokat társítják, itt azonban nem ezek gondoskodnak a hamisítatlan vízparti miliőről. A külső falakat és a nyílászárókat antracitszürkére festették, ami tökéletesen beolvad a környezetbe.
– Fontos volt, hogy ne vetekedjünk a természet zöldjével, és a kiegészítésként megjelenő többi színnek is teret adjunk – magyarázza a koncepciót a szakember. Az alapvetően klasszikus és praktikus kialakítású belső térben már nagyobb szerepet kapnak a hagyományos vízparti elemek. A kétszintes ház fehérre festett, fa belső falai optikailag növelik az egyébként meglehetősen szűkös teret. A padlóra vinilburkolat került.
– Egy strukturált, jó minőségű, 4 m széles változatot használtunk. Azért esett erre a választásunk, mert így bátran be lehet jönni vizes, akár sáros lábbal is – indokolja döntésüket a tervező.
A bútorok egy részét kis változtatásokkal varázsolták igazán egyedivé, de a legtöbb időt talán a konyha kialakítása vette igénybe.
A házat téliesítették, ám mivel inkább nyáron használják, kiemelt figyelmet fordítottak a külső térre. Berendeztek egy kényelmes és praktikus kinti konyhát, a teraszon pedig elhelyeztek egy fejzuhanyt, amely gyors felfrissülést biztosít a forró napokon – ugyan szappant itt nem lehet használni, de a normál tisztálkodása lehetőséget nyújt a kis benti fürdőszoba. A horgászház idén májusban készült el, és ahogy tulajdonosa akarta, valóban tökéletes körülményeket biztosít a nyugodt elvonuláshoz.
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon és az Instagramon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várunk minden nap!