Amikor egy lakberendező a saját családi otthonát álmodja meg, különleges és egyedi enteriőr lesz a végeredmény. A német Lena Schimmelbusch tervezőtársával együtt alakította ki berlini lakása belső tereit.
A német főváros Wilmersdorf negyedében található 180 m2-es lakásban gyakran szerveztek nagyobb partikat, jó hangulatú baráti összejöveteleket a korábbi tulajdonosok. A háziasszony, Lena Schimmelbusch férjének nagynénje még a berlini fal leomlása előtt költözött családjával az 1910 körül emelt épületbe. Az általuk rendezett társasági eseményeken vendéglátónk is gyakran részt vett, és már az első látogatás alkalmával megragadta a hely varázsa. Így amikor a rokonok a költözés mellett döntöttek, boldogan vették át a megüresedett ingatlant.
Európa másik feléből vezényelték a felújítást
– A COVID-járvány ellenére éppen nekiláttunk volna a felújításnak, azonban a férjem kapott egy írói ösztöndíjat Rómába, én pedig vele tartottam a két gyerekkel – meséli a lakberendező. A házaspár úgy határozott, a munkálatokat nem halasztják el, és igyekeztek kiválasztani minél több elemet – színeket, anyagokat, bútorokat – az utazás előtt, hogy Lena munkatársa, Melissa Antonius távollétükben levezényelhesse a projektet.
A két szakember régóta ismeri egymást, sokáig szerkesztőként dolgoztak együtt a német Architectural Digest magazinnál. Miután otthagyták a lapot, létrehozták a lakberendezéssel foglalkozó Antonius Schimmelbusch Stúdiót. „Természetesen nagyon más feladat volt Lenáék otthonát berendezni, mint a többi megrendelőét. Egyrészt nem volt idegen számomra a lakás, hiszen számos alkalommal jártam ott, másrészt közeli barátok számára kellett kialakítanom tereket. Mellőzhettük az egyébként nélkülözhetetlen megbeszéléseket, hiszen tudtam, milyen a családtagok ízlése, és hogy kiindulópontként azok a tárgyak szolgálnak majd, amelyek fontosak Lenának. Utóbbiak egy részét ő maga vásárolta külföldi utazásai során” – emlékszik Melissa Antonius.
Árad a jókedv a 180 m2-es lakás minden szegletéből
A bejárati ajtón belépve a vendég egy hosszú folyosóra érkezik, a térben domináló kék színt és a mintás tapétát Lena férje választotta ki, mielőtt elutaztak Rómába. Már az előszobában érezzük, hogy nem egy átlagos lakásban járunk.
„A hozzánk érkezők gyakran mondják, hogy már az előszobában jobb lesz a kedvük” – mondja mosolyogva a tulajdonos. A sakktáblaminta – a házaspár közös kedvence – nem a megszokott fekete-fehér színben jelenik meg a padlón, hanem tompább kontraszttal, egyedi módon. Egyébként így jellemezhetnénk az egész lakás stílusát is: klasszikus, egy kis csavarral. A hosszú előtérből nyílnak a különféle funkciójú és hangulatú szobák, amelyek mind saját karakterrel bírnak.
A falakra a Farrow & Ball festékeiből választottak megfelelő árnyalatokat. A bútorok között a régiek vannak többségben, az eltérő korszakokat idéző darabokat ízlésesen társították az új, modern elemekkel. A nappaliban például remekül mutat egymás mellett a 80-as évekből származó kanapé és a nagynénitől kapott plexiüveg asztal. Vannak itt Rómában vásárolt tárgyak és olyanok is, amelyek a közös cég raktárából érkeztek.
Életteli, vibráló, barátságos terek
„Sok vendég fordul meg nálunk, ezért kiemelt figyelmet fordítottunk a társasági zónára, de ügyeltünk rá, hogy a 180 nm-es alapterületen nyugodt, csendes részek is legyenek, így mindig megtalálhatjuk a lelkiállapotunkhoz illő környezetet – magyarázza a szakember. – A legfontosabb, hogy otthonuk ne fokozza, hanem oldja a stresszt, és menedéket nyújtson számukra.”
A nappali egyik része kifejezetten letisztult, szinte minimalista, mégis tökéletesen passzol hozzá a másik, élénkebb, színesebb fele. A jól átgondolt berendezésnek köszönhetően a kikapcsolódásra és a baráti beszélgetésre egyaránt lehetőséget nyújt. A szülői háló ellenben nyugalmat áraszt, a színek, formák, textúrák is mutatják, hogy ez a pihenés, a relaxálás helye. A társasági összejövetelek középpontja a nagy konyha-étkező, amelybe a hatalmas ablakokon át beárad a napfény. A konyhabútor egyes elemei a család előző otthonából érkeztek. Az étkezőben az ablakkeretek belsejét feketére festették; ezt a szokatlan megoldást a tulajdonosok amszterdami emlékeik miatt választották, ahol szintén hosszabb időt töltöttek…
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon és az Instagramon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várunk minden nap!