Szeretnéd, ha a kedvenc virágod jövőre is virágba borulna? Ha ezekre az apróságokra odafigyelsz, sikeresen átteleltetheted őket.
1. Elhelyezés
Az álló muskátli elviseli az enyhe, 1-3 fokos fagyokat is, de ha ennél hidegebbre fordul az idő, cselekedni kell. A világos és hűvös helyiség a számára legmegfelelőbb, ahol a hőmérséklet nem emelkedik 4-10 °C fölé. Így a legjobb, ha a pincébe vagy melléképületbe helyezzük.
Tipp: mielőtt teleltetjük a növényünket, távolítsuk el az elszáradt leveleket, a nyíló virágokat és az esetleges kártevőket.
2. Öntözés
Teleltetés alatt csak annyira öntözzük a növényeket, hogy ne száradjon ki teljesen. A sötét helyen teleltetett muskátlikat tartsuk csaknem teljesen szárazon.
Tipp: a futó muskátlik csak magasabb, 15 fok feletti hőmérsékleten tartva maradnak életképesek a téli hónapokban. A melegben többet párologtatnak, ezért számukra az öntözés is fontosabb!
3. A teleltetés módja
Hagyhatjuk az eredeti cserépben, visszavágva, de ha hely szűkében vagyunk, akkor a muskátlikat szedjük ki a balkonládából, és sűrűn, egymás mellé állítva rakjuk be egy kisebb ládába. Gyökereit takarjuk be földdel, és a ládát állítsuk fagymentes helyre, tavasszal pedig, kiültetés előtt vágjuk vissza.
Tipp: sokan a száraz teleltetés mellett teszik le a voksukat, és újságpapírban vagy felfüggesztve tárolják. Itt nagyon fontos, hogy teljesen száraz legyen gyökér, mert ha nedves lesz a papír, könnyen elrohadhat..