A július a környezettudatosság és a műanyagmentesség hónapja. Ennek apropóján összeszedtünk pár módszert, amelyek segítségével kis lépésekben még zöldebbé tudjuk varázsolni az otthonunkat és a környezetünket.
A műanyagmentes július egy nemzetközi kezdeményezés, amelynek lényege egyszerű, mégis hatalmas kihívás: száműzni egy teljes hónapra az életünkből a lassan lebomló műanyagokat. Ehhez át kell gondolnunk a hétköznapjainkat, szokásainkat, és ha lassan haladba is, de segít ráeszmélni, mennyi műanyag kerül a kezünkbe, majd végzi a szemétben akár egyetlen nap alatt.
Nejlonszatyor helyett
A legtöbbször bevásárláskor gyűjtjük össze a legtöbb műanyagot. Éppen ezért előtte érdemes szatyrokkal, vászontáskákkal készülni, így nem kell a pénztárhoz érve egy újabb nejlonszatyrot tennünk a kosárba. A zöldséget, gyümölcsöt ne nejlonzacskókba téve mérjük le: ehhez vihetünk magunkkal otthonról textilzacskót, edényeket, dobozokat. Mindezek apróságok, talán még kicsit körülményesek is, ám óriási lépést teszünk velük egy jobb és zöldebb jövőért.
Palackozott víz? Köszönöm, de nem!
Nyáron különösen fontos, hogy kellőképp hidratálva tartsuk a szervezetünk. Ügyeljünk rá, hogy mindig legyen a táskánkban egy kulacs, amelyet a nap folyamán bármikor megtölthetünk vízzel. A régi PET palackokat sem érdemes azonnal a kukába dobni, ezeket is magunkkal vihetjük és újratölthetjük. A reggeli elviteles kávénkat, teánkat műanyag poharak helyet kérjük hordozható, hőálló termoszba!
Csomagolásmentesen, szabadon
Ha eddig nem tettük meg, akkor most épp itt a remek alkalom, hogy kipróbáljuk a csomagolásmentes boltokat. Ezek az üzletek a fenntarthatóság és környezettudatosság jegyében, a háztartási hulladékok csökkentése érdekében a náluk kapható termékeket csomagolóanyagok nélkül árulják.
Grillparti műanyagok nélkül
A nyár a grill- és szabadtéri bulikról szól. Egy-egy ilyen alkalom során azonban rengeteg műanyagot is halmozhatunk fel: gondoljunk csak egy komplett műanyag étkészletre, amelyet a kerti partira vásárolunk, majd egy az egyben a kukába dobjuk a buli végén. Nemcsak környezetszennyező, hanem drága is. Ne költsünk szemétre, helyettük inkább válasszuk a konyhaszekrényben sorakozó poharakat, tányérokat és evőeszközöket!
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várunk minden nap!