Az épület a századforduló Budapestjét idézi, a lakás ellenben egy nagyvárosi felhőkarcolóra emlékeztet – az Anker-ház egyik legkülönlegesebb otthonában jártunk.
Budapest egyik leghíresebb lakóépülete az Anker-palota, amelyet éttermek, bárok vesznek körül a belvárosi forgatagban. Egy harmadik emeleti, közel 130 négyzetméteres legénylakásban járunk. A fiatal tulajdonos azonnal meglátta a lehetőséget az ingatlanban.
– Az első pillanatban éreztem, hogy a nem mindennapi alaprajzból valami különleges dolog születhet – meséli házigazdánk, Róbert, aki a ház századfordulós hangulata ellenére egy indusztriális stílusú otthon kialakítása mellett döntött.
Odakint egy percre sem szűnik meg a belvárosi nyüzsgés és zaj, ám mindebből semmi nem hallatszik a lakásban. A hatalmas, fekete keretes ablakokat ugyanis háromrétegű üveggel ellátott hanggátló ablakokra cserélték, melyeknek köszönhetően egész nap természetes fényárban úszik a lakás. És hogy a napsugarakból még több jusson a belső terekbe, Róbert az alaprajzot is teljesen átalakította. A zegzugos, többszobás otthon minden belső falát lebontatta, mindössze egyetlen kazettás üvegfelület került a térbe a hálórész leválasztására.
– A célom az volt, hogy a lehető legkevésbé legyen feldarabolva a lakás, a lehető legnagyobb egybefüggő tér kialakítására törekedtem – magyarázza. – Szinte mindent újra ki kellett találni, mindent újra kellett gondolni; a fürdőszoba és a konyha például teljesen más helyre került a régihez képest. Az egyik különleges lakberendezési elem az ablak mellett a plafonról függő hintaszék, itt üldögélve még a budapesti panorámában is gyönyörködhet az ember.
Persze nem csak ezen a bútordarabon akad meg a szemünk a tágas nappaliban: a hálót elválasztó festett téglafal játékosságával oldja az indusztriális stílus szigorúságát. Ezt az elemet, valamint a lakást díszítő képeket Róbert egyik festőművész barátja, Máté Attila készítette.
– Ez egy utólag, az üvegfal tartására épített falszakasz, vagyis eredetileg színben teljesen elütött a környezetétől. Valamit ki kellett találnom, így született meg végül ez megoldás – meséli házigazdánk.
A nem mindennapi lakberendezési ötleteket felvonultató otthonban a konyhát és a nappalit összekötő folyosó áll a legközelebb a tulajdonos szívéhez. Mint mondja, ennek a sötét területnek a berendezése nagy kihívást jelentett számára. Ám a falak lebontásának és a sok zöld növénynek köszönhetően most úgy érezzük, mintha egy hangulatos dzsungelbe csöppentünk volna.
– Nagyon kedvelem az ötvenéves ipari csarnoklámpákat, amelyek ma már régiségszámba mennek, szinte minden helyiségben felbukkan néhány teljesen felújított darab – mondja Róbert. – De szeretem az üvegfalat, a raklapágyat, a kívül futó vezetékeket és a fürdőszoba betonból öntött mosdókagylóját is… Szerencsésnek érzem magam, mert szerintem manapság sok fiatal ilyen otthonról álmodik, és örülök, hogy jól sikerült az átalakítás.
Még több képért görgess a lenti fotógalériához!
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várunk minden nap!